نمايندگان از وزير آموزش و پرورش تقدير كردند

تهران- ايرنا- سخنگوي كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس از حضور وزير آموزش و پرورش در جلسه امروز كميسيون خبر داد و گفت: اعضاي كميسيون از بطحائي بابت تصميمي كه درخصوص اصلاح روش استخدامي دانشجويان فرهنگيان مبني بر استخدام رسمي آزمايش آن‌ها اتخاذ شد، تقدير كردند.

به گزارش ايرنا از خانه ملت، سيدحمايت ميرزاده در تشريح نشست امروز- دوشنبه- كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس، عنوان كرد: در جلسه امروز «سيدمحمد بطحايي» وزير آموزش و پرورش به منظور پاسخگويي به سئوالات نمايندگان مهمان كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس حضور يافت.
نماينده مردم گرمي مغان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه سئوال نخست از جانب جواد كريمي قدوسي در خصوص مسائل فرهنگي و ناديده گرفتن آن در محيط تعليم و تربيت مطرح و مقرر شد ظرف مدت دو هفته نماينده سئوال كننده و وزارت آموزش و پرورش مدارك و مستندات و اقدامات انجام شده در اين حوزه را ارائه و كريمي قدوسي درباره صرف نظر كردن از طرح اين سئوال در صحن علني تصميم‌گيري كند.

**فرصت يك ماهه به وزير آموزش و پرورش براي بازديد از اردوگاه نيشابور
وي ادامه داد: سئوال بعدي از جانب هاجر چناراني مطرح شد كه در خصوص عدم استفاده ظرفيت‌هاي آموزش و پرورش از جمله يكي از اردوگاه‌هاي واقع در نيشابور بود كه نهايتا يك ماه فرصت به وزير و مسئولان آموزش و پرورش براي بازديد از اين اردوگاه زمان داده شد تا پس از اين يك ماه در خصوص قانع شدن يا نشدن نماينده سئوال كننده اعلام رأي شود.
ميرزاده يادآور شد: سئوال سوم از وزير آموزش و پرورش را سيده فاطمه ذوالقدر مطرح كرد كه درخصوص مافياي كنكور بود كه پس از توضيحات وزير مقرر شد، پس از دو هفته با بررسي مدارك و مستندات درباره اين سئوال نيز تصميم‌‎گيري شود.
سخنگوي كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس افزود: در ادامه نشست امروز در خصوص مطالبات فرهنگيان و اقدامات شخص وزير براي مبارزه با مافياي كنكور از جمله نامه به رهبري در اين راستا و براي كمك به كمرنگ شدن تبليغات تلويزيوني در اين خصوص نيز مباحثي مطرح شد.
وي تاكيد كرد: اعضاي كميسيون از وزير آموزش و پرورش بابت تصميمي كه در خصوص اصلاح روش استخدامي دانشجويان دانشگاه فرهنگيان مبني بر استخدام رسمي آزمايش آن‌ها اتخاذ شد، تقدير و تشكر كردند.
ميرزاده اضافه كرد: در بخش ديگري از نشست امروز در خصوص تفريغ بودجه در حوزه آموزش و تحقيقات از سوي نهادهاي نظارتي مجلس از جمله ديوان محاسبات، معاونت نظارت و مركز پژوهش‌هاي مجلس گزارشي ارائه شد.

**فقط 41 درصد اعتبارات پژوهشي در حوزه پژوهش مصرف شد
وي افزود: بر اساس گزارش ديوان محاسبات به كميسيون مشخص شد فقط 41 درصد اعتبارات پژوهشي در راستاي پژوهش مصرف شده و مابقي اين رقم به سال بعد منتقل شده و در سال بعد نيز در مسائل غيرپژوهشي با تصويب هيأت امناي دانشگاه‌ها هزينه شده كه اين مسئله به هيچ عنوان مورد تأييد نمايندگان عضو كميسيون نبود.
سيام*3061*1535