۸ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۵۹
کد خبر: 83187269
۰ نفر
صنایع دستی پل ارتباط تهران - توكیو

تهران - ایرنا - به منظور ترویج و توانمند سازی زنان در حوزه صنایع دستی ،ایران با همكاری بنیاد صلح ساساكاوی ژاپن همایش و كارگاه بین المللی برگزار می كنند.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نشست پویا محمدیان معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بنیاد صلح ساساكاوای ژاپن با هدف بررسی موضوعاتی مانند برگزاری همایش و كارگاه‌های بین المللی، ترویج و توانمند سازی با محوریت زنان و صنایع دستی در حوزه صنایع دستی با مشاركت هنرمندان دو كشور برگزار شد.
در این نشست مقرر شد 16 جولای همزمان با تیر ماه سال آینده نشست مشترك با حوزه زنان و صنایع دستی و كارگاه های آموزشی مرتبط با حضور هنرمندان، صنعتگران و فعالان صنایع دستی دو كشور در حوزه های تولید، طراحی و فروش برگزار شود.
بررسی چگونگی برگزاری جلسات مشترك و بررسی و انتقال تجربیات دو كشور و در نهایت جمع بندی نتایج برای توسعه صنایع دستی از دیگر محورهای این نشست بود.
در راستای برگزاری این رویداد مشترك بازدید از دو شهر صنایع دستی نیز از سوی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی كشورمان پیشنهاد شد كه در صورت امكان در برنامه پایانی قرار می گیرد.
به گزارش ایرنا ، همكاری معاونت صنایع دستی ایران با این بنیاد از مردادماه سال جاری آغاز شد؛ بنیاد صلح ساساكاوای در ایران با هدف فراگیری و اشاعه صلح و حضور اجتماعی زنان شناخته شده است، این بنیاد پیش از این با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، وزارت امور خارجه و كتابخانه ملی ایران نیز همكاری داشته است.
فراهنگ ** 3377 ** 1355 **