۸ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۲۴
کد خبر: 83186566
۰ نفر
پاسخ های ظریف به سه سوال؛ نمایندگان قانع شدند

تهران- ایرنا- رییس دستگاه دیپلماسی امروز با حضور در مجلس به سوال های سه نماینده پاسخ داد و توانست نمایندگان و سوال كنندگان را قانع كند. سوال نخست درمورد برجام بود كه مجلس با رای خود اعلام كرد: پاسخ های محمدجواد ظریف قانع كننده بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، وزیر امور خارجه برای پاسخ به سوال سه نماینده در جلسه علنی امروز - دوشنبه- مجلس شورای اسلامی حضور یافت.
سوال نخست ، پرسش علی ادیانی نماینده قائمشهر درباره علت عدم اجرای كامل شرایط مطروحه 9 گانه از سوی رهبر معظم انقلاب و شرایط مندرج در مصوبه مجلس درخصوص برجام بود.
سوال جمشید جعفرپور نماینده لارستان از محمد جواد ظریف نیز درمورد علت بی توجهی به حقوق بازرگانان و صرافان ایرانی شاغل به كار در امارات متحده عربی دومین سوال مورد بررسی امروز در خانه ملت بود.
جهانبخش محبی نیا نماینده میاندوآب نیز كه سومین سوال را مطرح كرد، این بود كه مجموعه اقدامات دیپلماتیك جهت رفع تهدید بین المللی در منطقه و سطح جهانی كه در مراكز رسمی چون شورای عالی امنیت ملی، هیات دولت به ثبت رسیده است را در قالب بسته برای سیاست خارجی اعلام كنید.

**مجلس از پاسخ ظریف به سوال ادیانی قانع شد
پس از پاسخ های كامل ظریف به سوال ادیانی نماینده قائمشهر، این نماینده سوال كننده اعلام كرد كه از پاسخ های وزیر امور خارجه قانع نشده است و آن را به رای مجلس گذاشت.
نمایندگان مجلس نیز با 102 رای موافق، 71 رای مخالف و هفت رای ممتنع ازمجموع 194 نماینده حاضر اعلام كردند كه از پاسخ های ظریف قانع شدند.

** نماینده لارستان از پاسخ های ظریف قانع شد
در ادامه جلسه علنی امروز مجلس ، وزیر امور خارجه به سوال نماینده لارستان در مورد علت بی توجهی به حقوق بازرگانان و صرافان ایرانی شاغل به كار در امارات عربی متحد پاسخ داد كه پس از پاسخ های ظریف ، جمشید جعفرپور نماینده لارستان اعلام كرد كه از پاسخ های رییس دستگاه دیپلماسی قانع شد.
جعفرپور نماینده لارستان دومین سوال از محمدجواد ظریف را مطرح كرد كه در سوال وی آمده است: علت بی توجهی به حقوق بازرگانی و صرافان ایرانی شاغل به كار در امارات عربی متحده و عدم دفاع موثر از حق شهروندی آنان كه در حال اخراج هستند با توجه به نقش موثر آنان در دوره قبلی و تحریم های پیش رو برای دور زدن تحریم ها چیست.
علی لاریجانی رییس مجلس نیز در این جلسه اعلام كرد كه بنا شد كه آقای ظریف در بعد اقتصادی فعال تر عمل كند و در این زمینه آقای انصاری معاون ایشان جلسات را برگزار كنند.

**نماینده میاندوآب از پاسخ های ظریف قانع شد
وزیر امور خارجه امروز به سومین سوال نیز پاسخ داد . نماینده میاندوآب پس از پاسخ های رییس دستگاه دیپلماسی به این سوال اعلام كرد كه از پاسخ های وی قانع شده است و آن را به رای مجلس نگذاشت.
سیام*9121*3061**1336

سرخط اخبار سیاست