برنامه هاي كميته ايثارگري چهارمحال و بختياري تشريح شد

شهركرد- ايرنا- مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران چهارمحال و بختياري گفت: 86 عنوان برنامه كميته ايثارگري در استان همزمان با دهه فجر برگزار مي شود.

فريبرز نجفي روز يكشنبه در آستانه دهه فجر در جمع خبرنگاران افزود: اين ويژه برنامه ها در قالب 460 مراسم در سراسر استان شامل؛ برگزاري ويژه برنامه مهماني لاله‌ها (عطرافشاني و غبارروبي گلزارهاي مطهر شهدا) در گلزارهاي شهدا، برگزاري يادواره شهداي انقلاب، سركشي از خانواده‌هاي شهدا و جانبازان و ايثارگران بستري در بيمارستان و نواختن زنگ انقلاب در مدارس شاهد است.
وي برگزاري مراسم دهه فاطميه و گراميداشت دهه مبارك فجر در حسينيه ‌هاي شهدا، برگزاري مسابقات ورزشي در بين جامعه ايثارگري را از ديگر برنامه ها عنوان كرد.
نجفي، برگزاري يادواره شهداي انقلاب و يادواره شهداي شهرستان كيار و برگزاري 20 يادواره شهدا در طول دهه فجر در نقاط مختلف استان را از ديگر برنامه ها دانست.
مديركل بنياد شهيدوامور ايثارگران استان افزود: برگزاري ميثاق نونهالان با شهدا و انقلاب در گلزار شهداي مراكز شهرستان‌ها، رونمايي از سرديس شهيد انقلاب سيد عباس صالحي، تجليل از همسران و مادران شهدا در استان، رونمايي از المان خلبان شهيد نعمت‌الله اكبري را ديگر برنامه ها عنوان كرد.
نجفي با اشاره به اينكه در طول دوران دفاع مقدس 2 هزار و 430 شهيد و 7 هزار و 353 جانباز و 508 آزاده در استان تقديم نظام شده است، اظهار داشت: 46 هزار نفر در استان جامعه هدف بنياد شهيد و امور ايثارگران هستند.
وي گفت: ايجاد اشتغال و پيگيري در جهت رفع مشكل بيمه تكميلي جامعه هدف از مهمترين برنامه هاي در دست اجراي اين نهاد براي كاهش مشكلات جامعه هدف است.
نجفي افزود: براساس ابلاغ بنياد شهيد و امور ايثارگران از تاريخ يكم آبان ماه سالجاري پرداخت بيمه تكميلي جامعه هدف به بنياد شهيد و امور ايثارگران واگذار شده است.
وي گفت: از سال آينده نيز دولت قبل از واگذاري اعتبارات دستگاه هاي اجرايي سهم بيمه كاركنان جامعه هدف ايثارگري در دستگاههاي اجراي را كسر و به حساب بنياد شهيد واريز مي كند.
مدير موسسه فرهنگي، ورزشي و توانبخشي ايثارگران استان نيز در اين نشست افزود: روزانه 420 نفر از جامعه هدف ايثارگري در شهرستان شهركرد از خدمات اين موسسه بهره مند مي شوند.
حيدرعلي قربانپور افزود: اين موسسه در 12 هزار متر مربع مساحت خدمات مختلف در 12 حوزه را به جامعه هدف ارائه مي دهد.
وي گفت: در راستاي بزرگداشت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي جشنواره فرهنگي ورزشي جامعه ايثارگري در استان برگزار مي شود.
قربانپور اظهار كرد: اين مسابقه در 4 رشته ورزشي شنا، تيراندازي و تنيس روي ميز و آمادگي جسماني ويژه خواهران و رشته هاي فوتسال، شنا، تيراندازي، تنيس روي ميز و وزنه برداري براي آقايان در روزهاي 14 و 15 بهمن ماه برگزار مي شود.
7360/6021

سرخط اخبار استان‌ها