فرنگی كار كوبا: ایران بهترین تماشاگران كشتی دنیا را دارد

تهران - ایرنا - قهرمان كوبایی وزن 130 كیلوگرم مسابقات كشتی فرنگی جام جهان پهلوان تختی گفت: ایران بهترین تماشاگران دنیا را دارد. هیچ جای دیگری چنین تماشاگران مشتاقی را ندیده بودم.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا، اوسكار پینو هیندز كه 2 مدال برنز پیكارهای قهرمانی جهان را در كارنامه دارد، در پیكارهای كشتی فرنگی جام جهان پهلوان تختی كه روزهای 4 و 5 بهمن در اندیمشك برگزار شد تقریبا همه مدعیان ایرانی وزن 130 كیلوگرم را شكست داد.
هیندز در این رقابت ها با نتیجه 8 بر صفر مسعود نعمت چكانی، 5 بر 3 امیر قاسمی منجزی، 5 بر یك امیرمحمد حاجی پور و در دیدار فینال با نتیجه 3 بر یك شهاب قوره جیلی فرنگی كار تیم ملی در پیكارهای جهانی سال 2017 و 2018 را شكست داد و قدرتمندانه بر سكوی نخست قرار گرفت.
وی در خصوص حضورش در جام تختی گفت: در این رقابت ها برای ارزیابی خودم شركت كردم تا برای حضور در مسابقات پیش رو از جمله رقابت های قاره ای و جهانی كه امسال با كسب سهمیه المپیك توكیو 2020 همراه است آماده شوم.
وی ادامه داد: در دو سال اخیر در مسابقات جهانی صاحب مدال برنز شده ام، سال قبل در یك لحظه غفلت به سیمنوف روس باختم و شانس حضور در دیدار فینال را از دست دادم و در حال حاضر هدفم كسب مدال المپیك است.
دارنده دو مدال برنز سنگین وزن جهان در مورد شرایط میخاین لوپز سنگین وزن قدرتمند كوبایی و دارنده سه مدال طلای بازی های المپیك تصریح كرد: لوپز خود را برای المپیك آماده می كند و تاكنون چند بار من را در مسابقات انتخابی برده است و بنظرم لوپز بهترین كشتی گیر دنیاست.
«خوزه ماریو الیوریا هرناندز» سرمربی تیم كشتی فرنگی كوبا نیز گفت: هدف از حضور در رقابت های بین المللی جام تختی شناسایی نقاط ضعف و كسب آمادگی برای حضور در رقابت های قاره ای و در نهایت مسابقات جهانی قزاقستان است.
وی اظهار داشت: دو برنامه اصلی در سال 2019 میلادی داریم. در گام اول مسابقات قاره ای و سپس حضور در رقابت های جهانی قزاقستان كه به دلیل اینكه گزینشی المپیك است برای ما اهمیت بالایی دارد و قصد داریم سهمیه های خوبی در این مسابقات كسب كنیم و به همین دلیل در تورنمنت جام تختی كه یكی از مسابقات معتبر دنیاست، شركت كردیم.
وی ادامه داد: مسابقات جام تختی این فرصت را برای ما ایجاد كرد تا نقاط ضعف كشتی گیران خود را بشناسیم و در مدت زمانی كه داریم با رفع این مشكلات در مسابقات مهم پیش رو عملكرد خوبی داشته باشیم.
ماریو با اشاره به جایگاه بالای كشتی فرنگی ایران در دنیا تصریح كرد: مسابقات جام تختی در سطح مطلوبی برگزار شد و من از عملكرد كشتی گیران در اوزان 97 و 130 كیلوگرم راضی هستم اما سایر نفرات در حد انتظار ظاهر نشدند و اگر بهتر مبارزه می كردند می توانستیم در جام تختی روی سكو برویم.
ماریو در پایان گفت: از مسئولان فدراسیون كشتی ایران و شهر اندیمشك برای سازماندهی و برگزاری مناسب سی و نهمین دوره رقابت های بین المللی جام تختی قدردانی می كنم و امیدوارم بار دیگر فرصت حضور در كشور شما در مسابقات بین المللی و اردوهای مشترك را داشته باشیم.
ورزشی**1067**2024