برخی قوانین ایثارگری باید بازنگری شود

ساری- ایرنا- مشاور وزیر و مسئول امور هماهنگی امور ایثارگران وزارت كشور با تاكید بر ضرورت نگاه جامع نگر به مسایل و مشكلات ایثارگران، گفت: برخی قوانین ایثارگری باید بازنگری شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، غلامرضا یاوند عباسی روز شنبه در شورای هماهنگی امور ایثارگران مازندران در ساری افزود:
برای بازنگری درست این قوانین و مقررات لازم است دستگاه های مرتبط از جمله بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان امور استخدامی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور حضور داشته باشند.
وی قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را خوب توصیف كرد و گفت: ابلاغ این قانون یكی از اقدامات بسیار خوب مجلس و دولت یازدهم بود و سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان نیز یگی دیگر از اقدامات مطلوب صورت گرفته بوده است.
یاوند عباسی تشكیل شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را یكی دیگر از ریل گذاری های دولت تدبیر و امید برای خدمت رسانی بهینه به این قشر دانست و افزود: بر اساس ماده 14 قوانین و مقررات ایثارگران ، تمامی دستگاههای اجرایی مكلف هستند فرد یا واحدی را زیر نظر بالاترین مقام اجرایی دستگاه مسئول امور رسیدگی به امور ایثارگران تعیین كنند.
وی توضیح داد: این مشاوران موظف هستند به ایثارگران شاغل در بنیاد شهید، ایثارگران مراجعه كننده و ایثارگران جامعه پاسخ بدهند و رسیدگی به امور این سه گروه را در صدر فعالیت های خود قرار دهند.
یاوند عباسی گفت: حوزه توجه به ایثارگران در سه بخش مورد اهمیت است كه بخش اول ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، دوم مناسب سازی معابر و اماكن عمومی و بخش سوم اعمال قوانین و مقررات جامعه ایثارگری است.
وی با بیان این كه از ظرفیت های قانونی برای خدمات رسانی به خانواده شهدا و ایثارگران استفاده مطلوب شود، افزود: در قانون برنامه ششم توسعه؛ قوانین خوبی برای حوزه های مختلف اشتغال، درمان و ... ایثارگران گذرانده شده است.
مشاور وزیر كشور مناسب سازی ادارات را وظیفه ای مهم برشمرد و اظهار داشت: مازندران را به استان بدون مانع برای جانبازان و معلولان تبدیل كنید.
1654