رسانه ها خلاء هاي خبري در حوزه كتاب را پركنند

سمنان- ايرنا- مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان گفت: رسانه ها بايد با تلاش مضاعف خلاء هاي خبري و اطلاع رساني در حوزه كتاب را جبران كنند.

حجت الاسلام والمسلمين علي اصغر فضيلت روز شنبه در گفت و گو با ايرنا به نقش انكارناپذير مطالعه در ارتقاي فرهنگ عمومي جامعه اشاره و بيان كرد: اهميت كتابخواني در جامعه بر كسي پوشيده نيست و در اين ميان رسانه ها يكي از ابزارها و مولفه هاي گسترش اين فرهنگ محسوب مي شوند.
وي يكي از ابزارهاي مهم در ارتقاي فرهنگ عمومي جامعه را كتاب و سرانه مطالعه افراد آن جامعه عنوان و اضافه كرد: يكي از روش‌ هاي افزايش سرانه كتابخواني، تبليغات و ترغيب مردم به مطالعه و كتابخواني است كه رسانه ها در اين امر نقش بسيار مهمي را دارند.
فضيلت با اشاره به دلايل مختلف پايين بودن سرانه مطالعه در كشور، افزود: وجود شبكه ‌هاي مجازي يكي از عوامل موثر در پايين بودن سرانه مطالعه در كشور است.
وي ادامه داد: نشريات، خبرگزاري ها و راديو و تلويزيون، جايگاه ويژه اي در علاقمندي افراد به خواندن كتاب دارند و بايد اطلاع رساني در اين زمينه گسترش يابد.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان با تقدير از خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) مركز سمنان به منظور اقدام به معرفي كتاب اشاره كرد و گفت: بازشدن پرونده ويژه معرفي كتاب در اين خبرگزاري به منظور گسترش فرهنگ كتابخواني در جامعه، بسيار مهم و ارزشمند است و بايد در به عنوان يك كاركرد همگاني در كليه رسانه هاي استان تبديل شود.
وي از اهالي رسانه كه در زمينه گسترش فرهنگ كتابخواني در جامعه فعاليت مي كنند به عنوان خادمان حوزه كتاب ياد كرد و گفت: همه بايد در افزايش سرانه كتابخواني در كشور تلاش كنيم تا به نقطه مطلوب در اين حوزه دست پيدا كنيم.
7342م/7408