وزنه بردار نوجوان مراغه اي سوم مسابقات كشوري بزرگسالان شد

مراغه - ايرنا - رئيس اداره ورزش و جوانان مراغه گفت: عرفان مرادي وزنه بردار نوجوان مراغه اي در دسته61 كيلوگرم با مهار وزنه 102 كيلوگرمي، عنوان سومي رقابت هاي وزنه برداري بزرگسالان قهرماني كشور را كسب كرد.

مهدي نوايي روز پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: در اين رقابت ‌ها كه از دوم بهمن ماه به ميزباني شهرستان اميديه و در مجتمع فرهنگي ورزشي ولايت برگزار شد مرادي در تركيب تيم آذربايجان شرقي و در مجموع با مهار 218 كيلوگرم در سكوي چهارم ايستاد.
وي افزود: در اين دسته يعقوب پيشوتني از بوشهر در مجموع با 263 كيلوگرم در سكوي نخست قرار گرفت و حامد قشقايي از كرمانشاه و عرفان آقايي از آذربايجان شرقي به ترتيب در جايگاه هاي دوم و سوم قرار گرفتند.
نوايي گفت: در اين رقابت ها 181 وزنه بردار از 29 استان كشور با يكديگر به رقابت پرداختند كه در نهايت نفرات برتر هر دسته به اردوي تيم ملي دعوت شدند.
وي افزود: پيش از اين عرفان مرادي وزنه بردار نوجوان مراغه اي در نخستين المپياد وزنه برداري كشور در خرم آباد در جايگاه دوم قرار گرفته و همچنين در مسابقات كشوري كه تيرماه امسال در كرج برگزار شده بود، با كسب سه مدال طلا در دسته 56 كيلوگرم نخستين مدال كشوري خود را به دست آورده بود.
شهرستان مراغه با حدود 263هزار جمعيت در 127 كيلومتري جنوب تبريز مركز آذربايجان شرقي قرار دارد.
3077/9880