اس 300 های روسیه در زمان حمله به سوریه غیر فعال می شوند

تهران- ایرنا- رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: سامانه های پدافند هوایی اس 300 روسیه كه در سوریه مستقر هستند در زمان حمله صهیونیست ها به این كشور غیر فعال می شوند.

به گزارش ایرنا، رژیم صهیونیستی در روزهای گذشته پس از حمله به زیر ساخت های كشور سوریه مدعی شد كه به نیروهای مستشاری جمهوری اسلامی ایران در خاك این كشور نیز آسیب وارد كرده است.
حشمت الله فلاحت پیشه، رئیس كمیسیون امنیت ملی مجلس عصر پنجشنبه پس از بازگشت از آنكارا در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار دفاعی ایرنا، در این رابطه اظهار داشت: در این بین نقدی جدی به روسیه وجود دارد، كه در زمان حملات رژیم صهیونیستی سامانه پدافند هوایی اس 300 خود را غیر فعال می كند.
وی ادامه داد: اگر سامانه اس 300 روس ها به درستی عمل كند رژیم صهیونیستی نمی تواند به راحتی حملاتی را در خاك سوریه انجام دهد.
رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر می رسد نوعی هماهنگی بین حملات رژیم صهیونیستی و پدافند هوایی روسیه كه در سوریه مستقر است، وجود داشته باشد.

* آمارهای رژیم صهیونیستی بلف است
فلاحت پیشه در بخش دیگری از صحبت های خود اعلام كرد: من به فاصله چند ساعت پس از یكی از حملات رژیم صهیونیستی در محل حاضر شدم؛ آمارهایی كه صهیونیست ها اعلام می كنند صحت ندارد و این صحبت ها بلف هستند.
وی هدف صهیونیست ها را از اقدامات نظامی در سوریه ایجاد اخلال در روند ایجاد ثبات در این كشور دانست و گفت: آنها می خواهند ایران را وادار به یكسری واكنش ها كنند تا چالشی جدید در سوریه شكل بگیرد.
فلاحت پیشه افزود: صهیونیست ها مدعی هستند كه اقدامات آنها علیه جمهوری اسلامی ایران است در حالی كه این حملات علیه سوریه و تاسیسات دفاعی، زیرساختی و امنیتی این كشور است.
وی تاكید كرد: صهیونیست ها می دانند در میدان عمل حتی مقابل نیروهای مقاومت كه فقط از جمهوری اسلامی ایران الگوگیری كرده اند نیز متحمل شكست خواهند شد.
سیام *9612 * 3063