فرصت یك هفته ای به شهرداری و شهرسازی درباره كتابخانه مركزی شیراز

شیراز- ایرنا- مدیركل دفتر امور اجتماعی استانداری فارس با انتقاد از طولانی شدن ساخت كتابخانه مركزی شیراز، از شهرداری این شهر و اداره كل راه و شهرسازی استان خواست در یك هفته آینده، فهرست زمین های با متراژ و جانمایی مناسب برای احداث این كتابخانه را برای ارائه به استاندار احصا كنند.

به گزارش ایرنا، بتول معلم پنجشنبه در جلسه انجمن كتابخانه های عمومی استان فارس افزود: با وجود عزم جدی مدیران ارشد استان مبنی بر تعیین تكلیف كتابخانه مركزی، برخی دستگاه ها تلاشی برای این كار ندارند.
وی اظهار داشت: وضعیت زمین این كتابخانه باید تا پایان امسال مشخص شود.

** ساختمان اداری اداره كل كتابخانه ها هنوز واگذار نشده است
مدیركل كتابخانه های عمومی فارس نیز در این جلسه گفت: در دو ماه گذشته، موضوع كتابخانه مركزی شیراز در نشست كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز بررسی شد و نشست هایی نیز با واحد املاك شهرداری برگزار شد اما هنوز به سرانجام مطلوبی نرسیده ایم.
روح الله منوچهری تحویل ساختمان اداری كتابخانه های شیراز را از دیگر ضروریات اداره كل كتابخانه ها عنوان كرد و افزود: باتوجه به گذشت دو سال از زمان سررسید تحویل ساختمان اداری اداره كل كتابخانه های عمومی توسط شهرداری، این ساختمان هنوز واگذار نشده است.
رئیس دبیرخانه انجمن كتابخانه های عمومی در ادامه این جلسه به برنامه‌های پیش‌بینی شده برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره كرد و گفت: اجرای طرح 40 قلم به منظور تجلیل از نویسندگان ارزشی، نمایشنامه خوانی، آغاز طرح دسترسی مناطق محروم به كتاب با عنوان سفیر كتاب، برگزاری جشنواره منطقه ای قصه گویی نهاد كتابخانه های عمومی كشور به میزبانی شیراز ویژه استان های منطقه جنوب، افتتاح دو كتابخانه در استان و برنامه ای با موضوع كتاب و زنان به مناسبت دهه فجربرنامه ریزی شده است.
7375/ 2027

سرخط اخبار استان‌ها