ساعات كاری گذرگاه مرزی شاه تختی – پلدشت افزایش یافت

باكو –ایرنا – كمیته گمرك جمهوری خودمختار نخجوان طی گزارشی از افزایش ساعات كاری روزانه گذرگاه مرزی شاه تختی - پلدشت بین جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران خبر داد .

خبرگزاری رسمی ' آذرتاج ' روز پنجشنبه به نقل از این كمیته اعلام كرد كه ساعات كاری در این گذرگاه مرزی از 12 ساعت قبلی به 16 ساعت افزایش یافته و این گذرگاه روزانه از ساعت هشت و نیم صبح تا 00:30 دقیقه شب فعالیت خواهد داشت .
بنا به این گزارش همكاری متقابل مفید میان نخجوان و استان های آذربایجان شرقی و غربی جمهور ی اسلامی ایران در زمینه های مختلف از جمله در عرصه روابط گمركی توسعه می یابد .
در این گزارش ، با اشاره به سفر ماه دسامبر سال 2017 میلادی واصف طالب اف رییس مجلس عالی نخجوان به جمهوری اسلامی ایران برای روابط اقتصادی و بازرگانی ، آمده است : در این سفر در خصوص افزایش ساعات كاری گذرگاه مرزی شا تختی – پلدشت تصمیم گرفته شد .
افزایش ساعات كاری به بهبود تردد شهروندان از این گذرگاه مرزی ، افزایش حجم گردش تجاری خارجی و گسترش ظرفیت های ترانزیتی كمك خواهد كرد .
پل شاه تختی – پلدشت كه بر روی رود ارس احداث شده در سال 2007 میلادی و ساختمان جدید گمرك شاه تختی نیز در سال 2009 مورد بهره برداری قرار گرفته است.
خاورم ** 337** 1579