مقام سازمان ملل: ايران در كشف مواد مخدر رتبه اول را دارد

لندن – ايرنا – مديركل دفتر سازمان ملل در وين و مدير اجرايي مقابله با مواد مخدر و جرم روز چهارشنبه در ديدار با ناصر سراج، رئيس سازمان بازرسي كل كشور در پايتخت اتريش با اشاره به اهميت همكاري‌هاي دو طرف تصريح كرد كه ايران در كشف مواد مخدر رتبه اول را در دنيا دارد.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي نمايندگي دائم كشورمان نزد سازمان‌هاي بين‌المللي در وين، «يوري فدوتف» افزود: همكاري‌هاي دو طرف در حوزه‌هاي مسئوليت اين سازمان در سطح مناسبي قرار دارد و آماده‌ايم تا تعامل خود را گسترش دهيم.
وي با اشاره به اينكه «ايران كشور مهمي براي ما محسوب مي‌شود» افزود: ايران در كشف مواد مخدر در بين كشورهاي جهان، در رده اول قرار دارد و وظيفه ماست كه با تمهيد و جذب منابع مختلف، از فعاليت‌هاي آن در اين حوزه حمايت كنيم.
سراج نيز كه براي شركت در دهمين اجلاس سالانه مجمع بين‌المللي مراجع مبارزه با فساد در وين به سر مي‌برد، در اين ديدار با اشاره به همكاري‌ها و تعامل في‌مابين ايران و سازمان مقابله با مواد مخدر و جرم و برگزاري سمينارهاي مشترك در حوزه مبارزه با فساد، اقدامات و فعاليت‌هاي كشورمان در مبارزه با فساد را تشريح كرد.
وي افزود: سازمان بازرسي كل كشور به‌عنوان مهم‌ترين نهاد در حوزه مبارزه با فساد، به دنبال مبارزه همه‌جانبه و پيشرفته با انواع فساد و همچنين ارتقاي فرهنگ قانون‌مداري، و ايجاد نهادهاي شفاف و پاسخگو است.
رئيس سازمان بازرسي كل كشورمان در ادامه بر ضرورت عدم پذيرش تابعيت مضاعف مفسدان فراري كه اموال عمومي را به سرقت مي‌برند، و محاكمه و مجازات آنان تأكيد كرد.
سراج همچنين با اشاره به معضل مواد مخدر و تشريح اقدامات ايران در مبارزه مؤثر با اين پديده شوم و صرف هزينه‌هاي سنگين انساني و مالي، از عدم همكاري سازمان‌هاي بين‌المللي و كشورها در اين حوزه انتقاد كرد و خواهان توجه جدي سازمان مقابله با مواد مخدر و جرم به تقويت منابع و ظرفيت‌ها و گسترش همكاري‌هاي مشترك گرديد.
اروپام ** هـ ن **1859