54 واحد صنعتی استان اردبیل توسط بانوان اداره می شود

اردبیل - ایرنا - مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: مشاركت بانوان استان در فعالیت های اقتصادی افزایش یافته و در حال حاضر 54 واحد صنعتی توسط بانوان اداره می‌ شود.

به گزارش ایرنا ، فریبا محمدلو روز چهارشنبه در كارگاه آموزشی 'كارآفرینی' برای آموزش دیدگان فنی و حرفه ‌ای افزود: بانوان استان بیش از پیش وارد عرصه اقتصادی شده‌ اند و باید توانمندی خود را در این حوزه نشان دهند.
وی افزایش تسهیلات اشتغالزایی بانكی توسط بانوان را نشان دهنده ورود و فعالیت آنها در این عرصه دانست و گفت: زنان باید در تصمیم گیری بویژه در امور مربوط به توزیع كار ، منابع، درآمد و هزینه مشاركت بیشتری داشته باشند و چنین مشاركتی از طریق سازمان‌ هایی كه خود زنان تشكیل می‌ دهند و عضویت در سازمان های دیگر امكان پذیر است.
او همچنین اظهار داشت: كارگاه ‌های كارآفرینی در راستای توانمندسازی، تسهیل ‌گری و ساماندهی آن و بهبود كسب و كار بانوان و ایجاد اشتغال پایدار برگزار می‌ شود.
وی با بیان اینكه این كارگاه‌ ها به صورت متفاوت و تعاملی، با همكاری جهاد دانشگاهی استان و دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل برگزار می ‌شود، اظهارامیدواری كرد بانوان بتوانند با حضور و عملكردی موفق ، نقش خود را در جامعه پررنگ ‌تر كنند.
رامین نیلوفری مدرس و تسهیل‌ گر رویداد كارآفرینی نیز در این كارگاه گفت: حل مسائل و تصمیم ‌گیری درست پیرامون زندگی راهی برای موفقیت در تداوم كسب و كار بوده و تكنیك ‌های خلاقیت به عنوان ابزاری برای رشد و افزایش توان حل خلاقانه مساله است.
وی با بیان اینكه خلاقیت مهم ‌ترین و اساسی‌ ترین قابلیت و توانایی انسان و بنیادی ‌ترین عامل ایجاد ارزش است، افزود: خلاقیت نوعی تكاپوی فكری و ذهنی برای دستیابی به اندیشه ‌های نو است كه باید هر فرد آن را در خود تقویت كند.
وی دنبال راه حل صحیح گشتن، اضافه كردن مفروضات نادرست به مساله، ترس از اشتباه و شكست، دنبال كردن كوركورانه قواعد، بیش از حد منطقی بودن، بیهوده نگاشتن، ترس از نگرش نادرست دیگران، پرهیز از ابهام تفكر منفی و عدم توانایی جداسازی سوژه‌ های اصلی از زمینه را از موانع خلاقیت ذكر كرد.
این تسهیل گر رویداد كارآفرینی، حصارهای ذهنی را از موانع اصلی ایده‌ پردازی در خلاقیت دانست و گفت: 'اسكمپر' یك تكنیك بسیار موثر برای افزایش خلاقیت، پرورش ایده و نوعی انگیزش برای خلاقیت است كه جایگزینی، تركیب، اقتباس، تعدیل و سازگاری، بزرگ سازی، به كار گرفتن در دیگر كاربردها ، حذف كردن و یا كوچك ‌سازی و معكوس كردن یا چینش مجدد از روش ‌های مورد استفاده در این تكنیك است كه به نوآوری كمك می‌ كند.
50 درصد از جمعیت یك میلیون و 280 هزار نفری استان اردبیل را بانوان تشكیل می‌ دهند و از این تعداد نیز 50 درصد بانوان روستایی هستند.
6018/6016

سرخط اخبار استان‌ها