حريم رودخانه هاي نهبندان رفع تصرف شد

بيرجند - ايرنا - مدير امور منابع آب نهبندان گفت: 3.8 كيلومتر از اراضي بستر و حريم رودخانه هاي تيغدر و شيرشتر بخش شوسف رفع تصرف شد.

محمدعلي شهابي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين اقدام با دستور دادستان عمومي و انقلاب نهبندان و همكاري ماموران فرماندهي انتظامي بخش شوسف و پاسگاه سهل آباد، نمايندگان فني شركت آب منطقه اي و اداره حفاظت محيط زيست نهبندان در قالب طرح ساماندهي حريم و بستر رودخانه‌ها انجام شد.
وي بيان كرد: در اين طرح كه بخش‌هايي از بستر رودخانه هاي تيغدر و شيرشتر واقع در محدوده مطالعاتي سهل آباد با احداث ديواره به صورت خاكريز مورد تصرف غيرقانوني قرار گرفته بود، 3.8 كيلومتر آزادسازي و نسبت به تسطيح و لايروبي بستر رودخانه به مساحت تقريبي 32.6 هكتار اقدام شد.
مدير امور منابع آب نهبندان باز شدن مسير رودخانه منتهي به تالاب كجي نمكزار به منظور حفظ مسائل زيست محيطي تالاب و جلوگيري از پيشروي سيلاب به زمين هاي كشاورزي و خسارت به مزارع را از جمله اهداف اجراي اين طرح عنوان كرد.
شهرستان نهبندان با 140 كيلومتر مرز با افغانستان و 26 هزار كيلومتر مربع وسعت در جنوبي ترين نقطه خراسان جنوبي در ناحيه بياباني، تقريبا خشك و كم آب استان قرار دارد.
شهر نهبندان مركز اين شهرستان در 200 كيلومتري جنوب بيرجند مركز خراسان جنوبي قرار دارد.
7556*3028

سرخط اخبار استان‌ها