جشن هاي دهه فجر با حفظ قداست ايام فاطميه برگزار شود

همدان- ايرنا- معاون خدمات شهري شهرداري همدان گفت: با توجه به تقارن چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي با ايام فاطميه، جشن هاي اين دهه با رعايت حفظ قداست اين ايام و در راستاي معرفي دستاوردهاي 40 ساله انقلاب اسلامي برگزار مي شود.

وحيد علي ضمير روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: امسال شاهد دهه فجري متفاوت خواهيم بود چرا كه همزماني ايام فاطميه با فجر پيروزي انقلاب اسلامي بستري مناسب براي انتقال مفاهيم و انديشه هاي سياسي و معنوي امام راحل (ره) است.
وي بيان كرد: در راستاي تجديد ميثاق با آرمانهاي امام راحل (ره) و شهداي گرانقدر انقلاب اسلامي، شهرداري همدان برنامه هاي ويژه اي براي باشكوه تر برگزار شدن آيين ها و جشن هاي پيروزي انقلاب اسلامي در دهه مبارك فجر دارد.
معاون خدمات شهري شهرداري همدان در تشريح برنامه هاي اين ايام گفت: به منظور برگزاري هر چه باشكوه تر مراسم راهپيمايي 22 بهمن، فضاسازي مناسب مسير راهپيمايي 22 بهمن با شستشو، پاكسازي و تنظيف مسيرهاي راهپيمايي، آماده باش نيروها و ماشين آلات به منظور پوشش كامل اقدامات خدماتي قبل و بعد از مراسم در نظر گرفته شده است.
علي ضمير، استقرار خودرو آتش نشاني و گروه عملياتي سيار در مسير راهپيمايي 22 بهمن به منظور بالا بردن ضريب ايمني و پيشگيري از حوادث احتمالي و رفع آسيب ها را از جمله برنامه ها ذكر كرد.
وي اظهار داشت: براي تبليغات محيطي در سطح شهر، شهرداري طرح هاي مناسبي را در اين راستا پياده سازي مي كند تا با فرا رسيدن اين ايام مردم تفاوت چهل سالگي انقلاب را با ساليان گذشته به عينه شاهد باشند.
وي نصب هزاران پرچم جمهوري اسلامي ايران و پرچم هاي مشكي و آذين بندي سطح شهر با ريسه هاي پارچه اي و LED، نصب المانها و بنرها با مضامين و شعارهاي متناسب با ايام دهه فجر و شهادت حضرت فاطمه (س) ، اكران فايل هاي مرتبط با دهه فجر از طريق تلويزيون هاي شهري به منظور هويت بخشي به سيماي بصري شهر همدان را از جمله برنامه هاي زيباسازي شهر ذكر كرد.
علي ضمير با اشاره به برگزاري «دومين جشنواره طراحي نور و طراحي آثار موقت حجمي» با هدف ارايه ايده هاي نو و خلاقانه به مناسبت دهه مبارك فجر گفت: از متخصصان، طراحان، هنرمندان هنرهاي تجسمي و ساير گرايش هاي هنري مرتبط دعوت شد تا ايده ها و طرح هاي خود را با موضوع ياد شده به سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري ارايه كنند.
وي عنوان كرد: با توجه به دريافت طرح هاي قابل توجه و پردازش مطلوب، هيات داوران سه طرح را شايسته تقدير در بخش «هنرهاي شهري» دانسته و در بخش «نورآرايي» 2 طرح نيز انتخاب شده و به صاحبان اثر طرح‌هاي برگزيده جوايزي اهدا مي شود.
2087/7523