ورزشگاه 15 خرداد آماده ميزباني از مسابقات ليگ است

كرمانشاه - ايرنا - معاون توسعه امور ورزش اداره كل ورزش و جوانان كرمانشاه گفت: ورزشگاه 15 خرداد كرمانشاه آماده ميزباني از مسابقات ليگ فوتبال استان است.

پايگاه خبري ورزش و جوانان استان كرمانشاه روز چهارشنبه به نقل از جلال عزيزي افزود: ورزشگاه 15 خرداد يك ورزشگاه قهرماني است و در صورت تمايل باشگاه‌هاي ما در مسابقات ليگ، امكان استفاده از آن فراهم است اما نمي‌تواند ميزبان تمرينات رده‌هاي پايه و بحث ورزش همگاني باشد.
وي گفت: همه ما مي‌دانيم كه كشور ما به سمت كمبود منابع آب هاي زير زميني مواجه است و اين مساله باعث مي‌شود كه نگهداري زمين‌هاي چمن طبيعي هزينه زيادي را در بر داشته باشد.
عزيزي ادامه داد: اين در حالي است كه با توجه به تركيب الياف چمن‌هاي مصنوعي كنوني كه در ورزشگاه‌هاي مختلف در كشور مورد استفاده قرار گرفته مرغوبيت كافي وجود دارد به گونه‌اي كه امكان آسيب ديدگي ورزشكاران پايين آمده و حتي در برخي استان‌ها قابليت برگزاري مسابقات ليگ برتر در اين چنين ورزشگاه‌ها فراهم شده است.
وي هدف اصلي از تعميرات زمين ، ايجاد چمن مصنوعي زمين شماره 2 در راستاي فراهم آوري امكان استفاده در طول شبانه روز از زمين شماره 2 ورزشگاه آزادي كرمانشاه است.
معاون توسعه امور ورزش اداره كل ورزش و جوانان استان كرمانشاه در خصوص وضعيت ورزشگاه آزادي نيز اظهار داشت: فوتبال يكي از ورزش هاي پرمخاطب در استان است و در بخش زيرساخت هاي تمريني و بخش همگاني اين رشته ورزشي، با وجود مخاطبان زياد آن در استان، با كمبود زيرساخت ها مواجه هستيم و اميدواريم با تعميرات و احداث چمن مصنوعي در استاديوم آزادي و فراهم آوري امكان استفاده ساعات بيشتر از زمين هاي ورزشي اين مجموعه، بخشي از اين نياز را فراهم كنيم.
عزيزي ادامه داد: با ايجاد چمن مصنوعي در زمين شماره 2 ورزشگاه و تامين نور مناسب، با در نظر گرفتن كسر شدن ساعات نگهداري و آبياري زمين، علاقه مندان به اين رشته ورزشي مي‌توانند ساعات بيشتري را از اين زمين استفاده كنند و حتي امكان بهره برداري از اين زمين تا پاسي از شب در فصل هاي پرمخاطب همچون تابستان فراهم خواهد شد.
8066