جمهوری اسلامی روزانه به چهار روستا برق رسانی كرده است

خرم آباد - ایرنا - مجری برق رسانی روستایی شركت توانیر گفت: در چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به طور متوسط روزانه به چهار روستای كشور برق رسانی شده است.

به گزارش ایرنا، «علی چهل امیرانی» روز سه شنبه در آیین بهره برداری همزمان از 52 طرح برق رسانی روستایی در روستای دارونه الشتر لرستان افزود: قبل از انقلاب اسلامی چهار هزار و 367 روستا برق دار بود كه این رقم اكنون با افزایش 130 درصدی به 57 هزار و 200 روستا رسیده است.
وی با اشاره به برق رسانی 100 روستای دیگر تا پایان امسال تصریح كرد: 99.7 درصد روستاهای كشور از جمله بالای 10 و 20 خانوار و تمام جمعیت شهری برق دار هستند.
وی ادامه داد: اكنون 250 هزار كیلومتر از شبكه برق كشور روستایی است كه این حجم خدمت رسانی در جمهوری اسلامی قابل مقایسه با دوره قبل از آن نیست.
چهل امیرانی گفت: 42 روستای لرستان قبل از انقلاب برق دار بود كه این رقم اكنون به دو هزار و 720 روستا رسیده و 65 برابر شده است.
وی تصریح كرد: حدود 22 روستای استان به دلیل سخت گذر بودن و مشكلات راه دسترسی برق رسانی نشده كه تلاش می شود تا سال آینده انجام شود.
او با بیان اینكه جشن برق رسانی تمامی روستاهای بالای پنج خانوار كشور سال آینده برگزار می شود، گفت: از مجموع سهم 150 میلیارد ریالی امسال لرستان تاكنون 70 درصد پرداخت شده و تلاش می شود مابقی آن تا پایان سال جاری تخصیص یابد.
برق رسانی به روستای دارونه متشكل از 2.3 كیلومتر شبكه فشار متوسط، یك پست 25 كیلو ولت آمپر و شبكه فشار ضعیفی با هفت دهم كیلومتر طول است.
برای برق رسانی به 52 روستای استان 250 میلیارد ریال هزینه شده است.
7269/6060