واكنش مقاومت اسلامی عراق به اقدام خصمانه نمایندگان كنگره

بغداد - ایرنا - جنبش مقاومت اسلامی نجبا از گروههای مقاومت اسلامی عراق، به اقدام خصمانه چهار تن از نمایندگان كنگره آمریكا واكنش نشان داد.

به گزارش ایرنا، شورای سیاسی مقاومت اسلامی نُجَباء در پاسخ چهار نماینده كنگره آمریكا كه تحریم این گروه حمایت كرده اند، تاكید كرده است كه اقداماتی همچون تحریم، نتیجه‌ شكست نقشه‌های آمریكا در منطقه است.
رئیس شورای سیاسی مقاومت اسلامی نُجَباء در واكنش به اظهارات خصمانه چهار عضو كنگره آمریكا مبنی بر حمایت از لایحه تحریمی این جنبش؛ بیانیه ای را صادر كرد.
«شیخ علی الاسدی» آورده است: صدایی كه از تریبون شوم كنگره برخاسته؛ همانا تحریم مقاومت اسلامی نجباء است كه نقشه‌های خرابكارانه‌شان را برنمی‌تابد. همان طرح‌هایی كه آمریكا و خائنان وابسته به آنان در منطقه عربی، آن را رهبری می‌كنند.
همچنین بیانیه می‌افزاید: این درحالی است كه آنان شعار رنگ باخته دموكراسی و مبارزه با تروریسم را سر می‌دهند؛ بطوریكه شرایط افغانستان، عراق، سوریه و لیبی مهر تاییدی بر شعارهای قلابی‌شان است.
این مقام ارشد نُجَباء تاكید كرده است: ما آزاد، مدافع و جهادگر خواهیم ماند و در دفاع از ناموس و سرزمین مقدس خود پایدار خواهیم بود. مرگ بر شما كه جوانمردی را تروریسم توصیف می‌كنید؛ توهم‌های شما نابود باد كه ما به مواضع خود افتخار می‌كنیم.
چهار نماینده كنگره آمریكا با اذعان به نقش گروه نجبا از گروههای مقاومت اسلامی زیر مجموعه الحشد الشعبی عراق، از تحریم این گروه حمایت كردند.
«جو ویلسون»، «برد شرمن»، «استیو چابوت» و «تام سوزی» چهار نماینده كنگره امریكا اعلام كردند كه از هر اقدامی جهت ملزم نمودن كاخ سفید به تحریم مقاومت اسلامی نُجَباء و سایر گروه‌های مقاومت عراقی حمایت می‌كنند، زیرا - به تعبیر آنان - دست آن‌ها به خون سربازان آمریكایی آغشته است.
جنبش نُجَباء از سال ٢٠١٣ با هدف حفاظت از حرم‌های اهل‌بیت علیهم‌السلام و جلوگیری از قتل‌عام مردم بی‌گناه، با هماهنگی دولت های عراق و سوریه، وارد مبارزه با تروریست‌های تكفیری در سوریه شده است.
در این لایحه خصمانه كه 'تحریم گروه‌های وابسته به ایران' عنوان گرفته، تنبیهات اقتصادی علیه جنبش‌های مقاومت اسلامی از جمله نُجَباء پیش‌بینی شده است.
این لایحه در صورت تصویب، دولت امریكا را مكلف می‌كند كه گروه‌های مذكور در متن مصوب را هدف تدابیر تحریمی و جرائم مالی قرار دهد.
ناظران مسائل عراق، این گونه اقدامات را در راستای افزایش فشار آمریكا به دولت و احزاب سیاسی عراق برای تن دادن به شرایط واشنگتن از جمله درخصوص ادامه حضور نظامی در عراق، خلع سلاح و در صورت امكان انحلال الحشد الشعبی ارزیابی می كنند.
خاورم *4**380*

سرخط اخبار جهان