۲ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۵۸
کد خبر: 83179865
۰ نفر
ابتكار: راهبرد مهم دولت اتكا به ظرفیت های مردمی است

كرمان - ایرنا - معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت : راهبرد مهم دولت دوازدهم اتكا به ظرفیت های مردمی است كه مبتنی بر شبكه سازی سازمان های مردم نهاد دنبال می شود.

به گزارش ایرنا، معصومه ابتكار روز سه شنبه در بازدید از طرح تاب آوری اجتماعی در شهرك صنعتی كرمان افزود : توان افزایی سازمان های مردم نهاد ، یكی از اهداف طرح ارتقای وضعیت زنان در كشور به شما می رود.
وی ادامه داد: راهبرد دولت دوازدهم این است كه فضا برای دیده بانی سازمان های مردم نهاد، شنیدن صدای نقد، بیان خلأها، كمبودها و كاستی ها ایجاد شود.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به اینكه سازمان های مردم نهاد دلسوزانه و تخصصی كار می كنند تصریح كرد: مهمترین اقدام در این حوزه توان افزایی سازمان های مردم نهاد و شبكه سازی منطقه ای است.
ابتكار گفت: به توان نهادهای مدنی كشور امیدوار هستیم و معتقدیم با همراهی این سازمان ها می توانیم از تمامی دشواری هایی كه به كشور تحمیل شده عبور كنیم.
وی فعالیت دفاتر تسهیلگری را بسیار خوب ارزیابی كرد و ادامه داد : این دفاتر عمق، نفوذ و اثرگذاری بسیار زیادی برای ایجاد امید و نشاط اجتماعی دارند و كار آنها بسیار ارزشمند است.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تصریح كرد: این معاونت برای بهبود وضعیت زنان و خانواده بر اساس برنامه ای مبتنی بر آمار صحیح تلاش می كند.
ابتكار افزود: در این راستا یك اطلس و نقشه راه تدوین شده است تا ارتقای سطح تاب آوری اجتماعی انجام و پس از آن سند ارتقای وضعیت زنان هر استان تدوین و اجرایی شود.

** تدوین سند وضعیت زنان استان كرمان در قالب 30 شاخص
مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری كرمان نیز گفت : طرح تاب آوری اجتماعی به منظور ارتقای تاب آوری خانواده ها و كاهش آسیب‌ های اجتماعی اجرایی شده است.
فاطمه السادات حسینی با اشاره به اینكه در زمان حاضر 50 سازمان مردم نهاد در استان كرمان در اجرای طرح تاب آوری اجتماعی همكاری دارند، ادامه داد : در راستای اجرای طرح تاب آوری اجتماعی در ابتدا به تسهیلگران آموزش ها ارائه شده تا در هشت شهرستان كار خود را آغاز كنند.
وی اظهار داشت: آموزش مهارت های اجتماعی ویژه مناطق حاشیه ای و محروم در راستای اجرای طرح تاب آوری اجتماعی، در مرحله دوم اجرا شد.
مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری كرمان ادامه داد : توانمندسازی زنان سرپرست خانوار نیز در حاشیه شهر كرمان اجرایی شده است.
حسینی یادآور شد: در سال جاری تدوین سند وضعیت زنان استان كرمان در قالب 30 شاخصه انجام شده تا بر اساس آن، مطابق با شرایط بومی برای حل مشكلات حوزه بانوان اقدام شود.

**دفاتر تسهیلگری به نهادهای پایدار محلی تبدیل شده است
مدیركل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری كرمان نیز گفت: كرمان از استان ‌های پیشرو در ایجاد دفاتر تسهیلگری است كه با این اقدام زمینه اشتغال 60 نفر فراهم شده است.
زهرا موسی پور با اشاره به اینكه دفاتر تسهیلگری به نهادهای پایدار محلی تبدیل شده و بصورت مداوم فعالیت دارند اظهار داشت: اعضای دفاتر تسهیلگری جای پای محكمی در محلات دارند و نقش های تأثیرگذاری را اجرا می كنند.
3029/7440/ 5054