دولت مركزی عراق موافق رسمی شدن مرز سیرانبند است

سنندج - ایرنا - فرماندار پنجوین در استان سلیمانیه اقلیم كردستان عراق با بیان اینكه زیرساخت های رسمی شدن بازارچه سیرانبند از سوی ایران فراهم شده، گفت: دولت مركزی عراق موافق رسمی شدن این مرز است.

زانا رحمان رحیم روز دوشنبه در حاشیه بازدید از بازارچه سیرانبند بانه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینكه شرایط برای رسمی شدن این بازارچه فراهم است، اظهار داشت: نقاط ضعف و قوت بازارچه از 2 طرف مرز بررسی و با برطرف كردن آنها تردد مسافر آغاز می شود.
وی افزود: در اقلیم كردستان عراق نشست هایی با مقامات برگزار و هماهنگی های با دولت مركزی انجام می شود و تا 20 روز آینده مقدمات برای رسمی شدن بازارچه و تردد مسافر فراهم خواهد شد.
رحمان رحیم به فراهم شدن زیرساخت این بازارچه در خاك ایران اشاره كرد و یادآور شد: زیرساخت های مناسبی در این بازارچه ایجاد شده و در آینده زیرساخت ها از طرف عراق نیز فراهم می شود.
به گزارش ایرنا، هیات عراقی متشكل از فاضل عبدالله معاون استاندار سلیمانیه، زانا رحمان رحیم فرماندار پنجوین، سركوت علی رابط اتحادیه میهنی اقلیم كردستان، سالار عبدالله مدیركل گذرنامه استان سلیمانیه، غریب علی فتح االله بخشدار گرمك به بانه سفر كرده و با حسین خوش اقبال معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار كردستان، محمد فلاحی فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان بانه دیدار و از بازارچه سیرانبند در دو سوی مرز (ایران و عراق) بازدید كردند.
شهرستان پنجوین در استان سلیمانیه عراق است.
شهرستان مرزی بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 كیلومتری غرب سنندج مركز استان كردستان واقع شده است.
7469/9102

سرخط اخبار استان‌ها