25 ايده استارت آپ در آذربايجان غربي اجرايي شد

اروميه - ايرنا - رييس پارك علم و فناوري آذربايجان غربي گفت: 25 ايده از رقابت هاي استارت آپ برگزار شده در اين استان، در مراكز دانش بنيان به عنوان ايده فعال و موفق مشغول فعاليت است.

حسن حيدري روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: از سال 1396 تاكنون 17 رويداد شتاب آذربايجان / روشا / در آذربايجان غربي برگزار و در هر مرحله سه ايده برتر براي ورود به مراكز دانش بنيان انتخاب شده است.
وي ادامه داد: اين رويداد با حضور علاقه مندان به كارآفريني در آذربايجان غربي آغاز شده است و هر ماه يكبار اجرا مي شود.
وي افزود: ايجاد شبكه استارت آپ در آذربايجان غربي با عنوان رويداد شتاب آذربايجان / روشا / از اسفند سال 1395 آغاز شد و در سال 1396 نخستين دوره آن برگزار شد.
وي بيان كرد: منظور از واژه شتاب دراين رويداد به معناي شناسايي و توانمند سازي ايده هاي برتر بوده و هدف ما از اجراي اين برنامه ها توجه به ايده پردازي است.
حيدري اضافه كرد: بايد ايده پردازي از سنين پايين شروع شود و به همين منظور پارك علم و فناوري نيازمند همكاري اداره كل آموزش و پرورش آذربايجان غربي در برگزاري جشنواره ايده پردازي براي دانش آموزان است.
رييس پارك علم و فناوري آذربايجان غربي بيان كرد: ظرفيت بسيار مناسبي در مدارس آذربايجان غربي وجود دارد و مي توان از اين ظرفيت براي توسعه جشنواره هاي ايده پردازي استفاده كرد.
وي گفت: در صورت حمايت آموزش و پرورش استان مي توان مراكز نوآوري و شكوفايي دانش آموزي و مدرسه موفقيت را در اين استان راه اندازي كرد و اين امر نيازمند تامين زيرساخت ها توسط آموزش و پرورش است.
وي با اشاره به اهداف پارك علم و فناوري آذربايجان غربي اضافه كرد: افزايش شركت هاي دانش بنيان، استفاده از ظرفيت هاي صنعتي استان، كاهش وابستگي طرح ها و ايده ها به بودجه هاي دولتي، كمك به افزايش رشد و توسعه دانش بنيان و استفاده از موقعيت مناسب استان به جهت همسايگي با سه كشور خارجي در جذب سرمايه گذار خارجي از مهمترين اهداف اين سازمان است.
وي ادامه داد: مجموعه پارك علم و فناوري به صورت حرفه‌اي و با هدف توسعه نوآوري و انجام كارهاي دانش بنيان در حال فعاليت است تا بتواند نياز جوانان و نوجوانان نخبه استان را فراهم كند.
به گزارش ايرنا استارت آپ ويكند /Startup Weekend/ يك رويداد آموزشي تجربي در سراسر دنياست كه در سه روز متوالي (در انتهاي هفته) برگزار مي شود.
در اين برنامه شركت كنندگان پر انگيزه‌اي مثل برنامه نويسان، مديران تجاري، عاشقان استارت آپ، بازارياب‌ها و طراحان گرافيك گرد هم مي‌آيند تا طي 54 ساعت ايده هايشان را مطرح كنند، گروه تشكيل بدهند و هر گروه ايده‌اي را اجرا كند.
در استارت آپ ويكند ايده‌هاي زيادي مطرح مي‌شود اما در اين برنامه تنها 'اجرا' اهميت فراوان دارد، در اين برنامه شركت كنندگان همگي در يك فضاي مشترك قرار مي‌گيرند و با كمك مربيان خبره كه از ميان كارآفرينان موفق انتخاب شده اند، ايده‌ها را به كسب و كار تبديل مي‌كنند.
در پايان برنامه تيم‌ها طرح هاي خود را به هياتي از داوران كه از ميان جامعه سرمايه‌گذار و استادان دانشگاهي و كارآفرينان هستند، ارائه مي‌كنند.
9918/2093