206 روستاي سلسله به اينترنت پرسرعت تجهيز شد

خرم آباد - ايرنا - مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات لرستان، گفت: طرح تجهيز 206 روستاي شهرستان سلسله به اينترنت پرسرعت آماده بهره برداري و 36 روستاي ديگر نيز در دست انجام است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، شهاب حيدري روز يكشنبه در جلسه بررسي مشكلات و زيرساخت هاي ارتباطي شهرستان سلسله در سالن جلسات فرمانداري، با اشاره به طرح خدمات عمومي اجباري وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، گفت: در فاز نخست اين طرح، 20 هزار روستاي كشور به اينترنت پرسرعت تجهيز مي شوند.
وي با اشاره به اجراي اين طرح در استان، عنوان كرد: در لرستان نيز يكهزار و 245 روستا به اينترنت پرسرعت مجهز مي شوند كه 206 روستا مربوط به شهرستان سلسله بوده و آماده بهره برداري هستند.
حيدري افزود: قرارداد 36 روستا نيز با پيمانكار بسته شده و تا شهريور 98 اينترنت اين روستاها نيز آماده بهره برداري است.
مديركل پست لرستان نيز در اين جلسه با اشاره به وجود 52 واحد پستي، 41 دفتر خدمات پستي و هشت نمايندگي پستي در شهرستان سلسله، گفت: يكي از پروژه‌هاي اساسي براي تحقق دولت الكترونيك پروژه 'جي نف' است، در گذشته افراد با كدپستي شناسايي مي‌شدند اما امروز هر خانه‌اي با طول عرض جغرافيايي مشخص خواهد شد كه نه تنها در درون يك كشور كه در دنيا قابل استفاده است.
ناظري با اشاره به اجراي اين طرح در شهرهاي خرم آباد و بروجرد، افزود: افزايش توان دولت در حوزه ماموريت هاي مكان محور، افزايش مسئوليت پذيري و پاسخگويي دستگاه هاي اجرايي و شفاف سازي فعاليت هاي نشاني محور، تقويت همكاري و هماهنگي اجرايي ميان دستگاه ها در رابطه با امور پستي از اهداف طرح ملي جي نف است.
وي با اشاره به ارائه يك ميليون كدپستي در لرستان، خاطرنشان كرد: شهرستان سلسله با ارائه 45 هزار و 178 كدپستي، چهار درصد ركورد استان را به خود اختصاص داده است.
ناظري با اشاره به پلاك كوبي 88 درصد اماكن شهرستان، گفت: 12 درصد اماكن شهرستان باقي مانده است كه انجام خواهد شد.
7265/6060