امنیت غذایی و سلامت شهروندان غیر قابل اغماض است

ساری- ایرنا- استاندار مازندران گفت كه توجه به بهداشت و امنیت غذایی ازشاخص های مهم سلامت و پویایی جامعه بوده وغیرقابل اغماض است.

به گزارش روز یكشنبه روابط عمومی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان در جلسه كارگروه سلامت و امنیت غذایی استان با تاكید بر این كه حوزه سلامت فوق العاده مهم است و باید با نهایت جدیت مراقبت شود، افزود: در كلیه امور و بویژه حوزه سلامت باید احساس كنیم كه هریك از آحاد مردم همچون اعضای خانواده ما مهم و عزیز هستند.
استاندار مازندران با بیان این كه جلسات مدیران باید خروجی كاربردی در جهت تقویت اقدامات برای مردم داشته باشد، یادآور شد: همه اقدامات آگاهی بخش بویژه در حوزه سلامت موقوف اعتبار نیست و با خلاقیت و توان مدیریتی و كارشناسی می توان در جهت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی اهتمام كرد.
او با اشاره به این كه كارهای استان را باید مردم محور و اجتماع محور به پیش برد، عنوان داشت: ظرفیت هایی در استان در حوزه های مختلف وجود دارد كه بدون استفاده مانده است.
حسین زادگان با تاكید بر این كه دستگاه های اجرایی از كمك سمن های تخصصی استفاده كنند و زمینه شناسایی و بهره گیری از این توانمندی ها را فراهم نمایند، گفت: با استفاده از نهادهای اجتماعی و تشكل های مردم نهاد می توان در سایه اقدامات فرهنگی به پیشبرد بیش از پیش برخی امور مهم امید بست.
رییس كارگروه سلامت و امنیت غذایی استان مازندران در بخش دیگری در خصوص تدوین نقشه راه و برنامه آب و فاضلاب شهری و روستایی از منظر حوزه سلامت اشاره كرد و گفت: اجرای پروژه هایی كه ممكن است مخاطراتی برای سلامت مردم داشته باشد باید از سوی دستگاه های مسئول با برنامه ریزی علمی، دقیق و نظارت مجدانه همواره با پیوست سلامت صورت گیرد.
حسین زادگان اظهار داشت: می توان از مشاركت های مردمی برای كاهش هزینه های ساخت و اجرای شبكه جمع آوری فاضلاب بدرستی بهره گیری كرد.
استاندار مازندران در پایان خواستار استفاده از ظرفیت دهیاری ها و شوراها در روستاها برای اجرای طرح های مختلف برای كاهش هزینه ها و پیشبرد امور شد.
6990/1899