وضعيت امكانات فرهنگي جوانان مهريز در ميزگرد ايرنا بررسي شد

يزد - ايرنا - ميزگرد « بررسي وضعيت امكانات فرهنگي و ورزشي جوانان مهريز» روز يكشنبه با حضور جمعي از مسئولان و كارشناسان اين شهرستان در سالن شهيد باهنر برگزار شد.

به گزارش ايرنا، در اين ميزگرد، حسن زارعيان رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي، سيد علي كارآموز مدير آموزش و پرورش، عليرضا محمدي خرم دشتي رئيس اداره ورزش و جوانان و سيد جابر حسيني از كارشناسان فرهنگي و ورزشي مهريز حضور داشتند.
همچنين حجت الاسلام محمدعلي متوسل رئيس اداره تبليغات اسلامي، عباس حكايتي فعال فرهنگي، زهرالسادات حسيني منش كارشناس امور فرهنگي فرمانداري و فائزه چاووشيان از خبرنگاران و نماينده جوانان به طرح ديدگاه هاي خود در خصوص موضوع ميزگرد پرداختند.
مشروح مطالب ميزگرد روزهاي آينده در سايت ايرنا يزد منتشر مي‌شود.
مركز شهرستان 55 هزارنفري مهريز در 30 كيلومتري جنوب شهر يزد قرار دارد.
ايرنا به‌ عنوان تنها خبرگزاري رسمي ايران همواره بر پايه رسالتي كه بر عهده دارد نسبت به برگزاري ميزگردهاي مختلفي باهدف ارتقاي فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي، ورزشي و سياسي جامعه اقدام مي‌كند.
خبرگزاري جمهوري اسلامي (IRNA) در سال 1313 خورشيدي بانام «آژانس خبري پارس» به‌عنوان ششمين خبرگزاري جهاني تأسيس شد و در بيش از هشت دهه فعاليت، علاوه بر جريان سازي خبري يكي از منابع مهم خبري رسانه‌هاي داخلي و خارجي است.
اين رسانه ملي در هشتم دي 1360 با تصويب مجلس شوراي اسلامي به خبرگزاري جمهوري اسلامي تغيير نام داد و هم‌اكنون 84 سال از فعاليت آن مي‌گذرد و قديمي‌ترين خبرگزاري ايران است.
ايرنا داراي شبكه‌اي گسترده از دفاتر و خبرنگاران در داخل و خارج از كشور است به‌گونه‌اي كه علاوه بر 54 دفتر در مراكز استان‌ها و شهرهاي مهم، شبكه گسترده از خبرنگاران محلي در نقاط مختلف دارد.
ايرنا همچنين در حال حاضر با بهره‌گيري از 22 دفتر خارجي، تحولات و رويدادهاي جهان را از نزديك پوشش مي‌دهد و علاوه بر آن، اخبار تحولات ايران را علاوه بر فارسي به 8 زبان زنده و مهم دنيا در اختيار مخاطبان مي‌گذارد.
خبرگزاري جمهوري اسلامي همچنين صاحب‌امتيازي روزنامه‌هاي ايران، ايران ورزشي، روزنامه عربي زبان الوفاق، انگليسي‌زبان ايران ديلي و روزنامه ويژه نابينايان - «ايران سپيد»- را در اختيار دارد و دانشكده خبر به‌عنوان يكي از مهمترين مراكز تربيت خبرنگاران و متصديان حوزه اطلاع‌رساني كشور نيز وابسته به آن است.
هم‌اكنون فراورده‌هاي ايرنا به زبان‌هاي فارسي، انگليسي، عربي، تركي، اسپانيولي، روسي، اردو، آلماني و فرانسوي توليد و در اختيار مخاطبان گذاشته مي‌شود.
7536/ 2047/