۳۰ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۵۷
کد خبر: 83177705
۰ نفر
ناوگروه پنجاه و نهم نداجا در بندرعباس پهلو گرفت

بندرعباس – ایرنا - پنجاه و نهمین ناوگروه اطلاعاتی، عملیاتی، رزمی نیروی دریایی راهبردی ارتش بعد از گذشت 43 روز دریانوردی و طی مسافت 5988 مایل دریایی و حضور مستمر در خلیج عدن عصر یكشنبه در منطقه یكم امامت نداجا در بندرعباس پهلو گرفت.

به گزارش ایرنا ،فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نداجا در آیین استقبال از این ناوگروه و اعزام ناوگروه شصتم به ماموریت آب های آزاد و دوردست گفت: این ناوگروه متشكل از ناو لجستیك خارگ و ناوشكن الوند بود كه بازدیدی از بندر صلاله عمان هم داشت.
امیردریادار دوم افشین تاشك ادامه داد: حضور مستمر ناوگروه های نیروی دریایی راهبردی ارتش به منظور اجرایی كردن دستورهای فرماندهی كل قوا، حفظ و حراست از منافع جمهوری اسلامی ایران در آب های دور دست، ارزیابی توان ماندگاری در دریا بدون نیاز به هرگونه پشتیبانی ازساحل، به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، انتقال تجربه و دانش از كاركنان قدیمی به كاركنان جدید، خنثی سازی پروژه ایران هراسی و تامین امنیت خطوط دریانوردی و مواصلاتی جمهوری اسلامی ایران انجام می شود.
وی اضافه كرد: حضور ناوگروه های نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران ازسال 87 تا به امروز نشان دهنده تلاش كاركنان نیروی دریایی در راستای اجرایی شدن فرمایشات فرمانده كل قوا است كه در این راه پر افتخار خانواده های این كاركنان مهم ترین و بیشترین سهم را در سربلندی نظام جمهوری اسلامی ایران داشته اند.
درپایان این آیین ناوگروه شصتم آموزشی اطلاعاتی نداجا متشكل از ناوشكن بایندر، ناو لجستیك بوشهر و ناولجستیكی لاوان در قالب سفر كارورزی دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) بدرقه و به دریا اعزام شد.
3219/ 6048