ميزخدمت از ادارات به مساجد انتقال يابد

شاهرود- ايرنا- امام جمعه شاهرود گفت: مسوولان شهر دردهه دفجر ميز خدمت ادارات را به مساجد منتقل كنند.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام عباس اميني يكشنبه در نشست شوراي فرهنگ عمومي شاهرود افزود: مسوولان با حضور خود در مساجد پاسخگوي سئوالات مردم بوده و اين امر مي تواند در طول سال هم انجام شود.
اميني با بيان اينكه بر پايي نمايشگاه ها در دهه فجر انقلاب را به جوانان مي شناساند ، تصريح كرد: آشنا كردن نسل جديد با فرهنگ ايثار و مقاومت از واجبات است.
وي ادامه داد: با وجود همه ضعف ها بايد نقاط قوت را برجسته كرده تا اميد به جوانان بازگردانده شود.
امام جمعه شاهرود با اشاره به اينكه فرهنگ خدمات رساني در اين شهر در اوج است، افزود: بايد تجميع خيران و هدفمند كردن كار آنها در دستور كار مسوولان قرار گيرد.
اميني با تاكيد بر اينكه برنامه هاي دهه فجر هر چه باشكوه تر اجرا شود، تصريح كرد: با برگزاري برنامه هاي سخيف نبايد حاشيه سازي براي شهر و نظام درست كرد.
رضا مهديان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان شاهرود هم گفت: برنامه هاي فرهنگي ،ورزشي و تفريحي از پنجم تا دوازدهم بهمن ماه تدارك ديده شده كه مي توان به برگزاري نمايشگاه فرهنگي،مسابقات ورزشي و اجراي سيرك اشاره كرد.
مهديان با اشاره به همزماني دهه فجر و فاطميه دوم افزود: براي دهه دوم فاطميه هم برنامه هايي فرهنگي از جمله تعزيه خواني در تكيه ها در دستور كار است.
مجيد محمدي رييس اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود در اين نشست گفت: پنجاه و سه برنامه ورزشي در دهه فجر اجرا خواهد شد.
محمدي ازهمايش بانوان در حوزه ورزش هاي رزمي خبر داد و افزود: در دهه فجر كه با ايام فاطميه(س) مصادف است، كارگاه اخلاق در ورزش براي بانوان برگزار خواهد شد.
رييس اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود از مسوولان دانشگاهي خواست تا از ظرفيت سالن هاي دانشگاهي براي برگزاري برنامه هاي دهه فجر استفاده كنند.
سيد محمد موسوي مديرآموزش وپرورش شهرستان شاهرودهم گفت: به مناسبت دهه فجر و چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي از مسوولان شهر درخواست شده تا در مدارس حاضر شده و به پرسش هاي دانش آموزان در حوزه هاي خود پاسخ دهند.
موسوي با بيان اينكه بايد از ظرفيت اولياي دانش آموزان در برپايي برنامه هاي دهه فجر استفاده شود، افزود: از مسوولان در خواست مي شود براي ايجاد نشاط اجتماعي بيشتر بين دانش آموزان در اين روزها، بليت هاي رايگان برنامه هاي فرهنگي و تفريحي براي دانش آموزان در نظر گرفته شود.
محسن احمدي شهردار شاهرود در اين نشست گفت: از فعالان قرآني درروز شانزدهم بهمن ماه در سالن شقايق شاهرود تجليل خواهد شد.
احمدي با بيان اينكه از تمامي ظرفيت هاي شهر براي برگزاري برنامه هاي دهه فجر استفاده مي شود، افزود: در روزهاي 24 و 25 بهمن ماه در مراسمي از مدال آوران تجليل به عمل مي آيد.
وي خاطرنشان كرد،در دهه فجر ارتباط با مردم را افزايش خواهيم داد و حضور در مساجد و مدارس در دستور كار قرار دارد.
محمد كرم محمدي فرماندار شاهرود هم با اشاره به ايام فاطميه(س) گفت: با رحلت پيامبر(ص) كينه هاي بدر، خيبر و حنين كه زير خاكستر پنهان بود آشكار گشت، منافقين به جنب و جوش افتادند تا هم از اسلام و هم از خاندان پيامبر(ص) انتقام بگيرند. وي ادامه داد: فاطمه زهرا(س) در مركز دايره اي بود كه تيرهاي زهرآگين دشمنان از هر سو به سمت آن حضرت پرتاب مي شد، فرقت پدر، مظلوميت جانكاه همسرش علي(ع)، دسيسه هاي دشمنان و بيم از آتيه مسلمين و حراست از ميراث قرآن، دست به دست هم داده، قلب و روح پاكش را سخت مي فشرد.
معاون استاندار سمنان با بيان اين كه ، هيچ مباينت و مغايرتي ميان آرمان‌ها ، اهداف و ارزش‌هايي كه حضرت فاطمه زهرا(س) براي تحقق آن جانفشاني كرد، با آرمان‌ها، اهداف و ارزش‌هايي كه انقلاب اسلامي در پي تحقق آن است، وجود ندارد ، افزود: هم زماني دهه مبارك فجر انقلاب اسلامي با دهه فاطميه فرصت مغتنمي براي پاسداشت هر دو پديده معنادار، حركت آفرين و جهت دهنده است.
وي افزود: هر دو دهه، نقش سازنده و پيش برنده براي رسيدن به قله‌هاي آرماني و تكامل بشري دارد، گرچه يكي حزن انگيز و يادآور رنج‌ها و مظلوميت‌هاي حضرت فاطمه زهرا(س) و ناله‌هاي عرشيان و سوخته دلان زمين در غم شهادت آن بانوي گرامي است و ديگري فرح بخش و يادآور روزهاي نوراني و منتهي به يوم الله 22 بهمن 57 و پيروزي انقلاب اسلامي؛ اما هر دو داراي يك مبدأ و مقصد هستند.
محمدي ادامه داد: انقلاب اسلامي با ماهيت ديني، رويكردي جز احياي ارزش‌هاي مكتب فاطمي ندارد ، دهه فاطميه را كه دهه حزن و اندوه، دهه آه و ناله و دهه همراهي با ناله‌هاي شبانه علي(ع) و فرزندانش به حساب مي‌آيد مي‌توان با دهه مبارك فجر و سالگرد جشن پيروزي انقلاب اسلامي، همانند دو روي يك سكه ديد.
وي گفت: ايجاد نشاط اجتماعي در جامعه مستلزم توجه به همه جهت ها از جمله اخلاقي و ديني است.
محمدي يكي از منكراتي كه امروزه رواج پيدا كرده را تهمت زني و افترا خواند و افزود: عدم درك درست از موقعيت جامعه موجب تهمت زني شده كه اين ضد ارزش است.
معاون استاندار سمنان از مديران مدارس خواست از ظرفيت مساجدي كه در مجاورت مدارس هستند استفاده كرده و دانش آموزان را براي اداي فريضه نماز جماعت در مساجد هدايت كنند.
1023/6167