۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
کد خبر 83177573
۰ نفر
انيميشن «آخرين داستان» بازي موبايلي شد

تهران - ايرنا - بازي موبايلي انيميشن سينمايي «آخرين داستان» به نويسندگي و كارگرداني اشكان رهگذر با عنوان «فره ايزدي» منتشر شد.

به گزارش روز يكشنبه گروه فرهنگي ايرنا، بازي «فره ايزدي» به كارگرداني بابك ارجمند و تهيه‌كنندگي مشترك احسان و آرمان رهگذر كه در سبك «2D Side Scroller» ساخته شده از محصولات جانبي انيميشن سينمايي «آخرين داستان» است.
در خلاصه خط روايي اين بازي آمده است كه؛ «انسان‌ها به كمك فره ايزدي به قدرت و دانش بالاتري دست پيدا كرده بودند، اما اين طمع قدرت باعث گمراهي و نابودي آن‌ها مي‌شود. فره ايزدي از انسان‌ها جدا شده و در معرض نابودي توسط تاريكي قرار مي‌گيرد. اما قهرماناني پيدا مي‌شوند كه براي دفاع از روشنايي، در مقابل تاريكي‌ها مي‌ايستند. قهرمانان و نور براي بقا به يكديگر نياز دارند.»
اين بازي قابل‌نصب بر موبايل و تبلت‌هايي است كه داراي سيستم‌عامل اندرويد و IOS هستند.
بازي به‌صورت اكشن سريع (Fast paced Hack & Slash) بوده و پيشروي در اين بازي نيازمند عكس‌العمل بالا و استفاده درست از توانايي‌هاست. با سخت‌تر شدن تدريجي بازي، سرعت عمل بالاتر، استفاده از توانايي‌ها و شناختن محيط، دشمنان و در آخر قوي‌تر كردن كاراكتر و يا استفاده از كاراكتر‌هاي مختلف نقش بيشتري ايفا مي‌كنند.
انيميشن سينمايي «آخرين داستان» برداشتي آزاد از داستان «ضحاك» شاهنامه حكيم ابوالقاسم فردوسي است.
در خلاصه داستان اين انيميشن آمده است: در دوراني كه سايه «اهريمن» بر سرزمين‌ها سيطره يافته، «جمشيد كي» با سپاهي متشكل از متحدانش و با تكيه بر فرّ خود در مقابل سپاهيان اهريمن صف آرايي مي‌كند، به خواست «يزدان» جمشيد بر اهريمنيان ظفر مي‌يابد. جمشيد بر تخت تكيه زده و مغرور از ظفر، خود را داراي فراست ايزدي مي‌داند. وي متحدان را براي اشغال سرزمين‌هاي ديگر و شكار اهريمن فرا مي‌خواند اما يزدان از وي روي برگردانده و فرّ و فراست جمشيد را از وي مي‌ستاند...
پرويز پرستويي، ليلا حاتمي، حامد بهداد، اشكان خطيبي، بيتا فرهي، اكبر زنجان‌پور، فرخ نعمتي، حسن پورشيرازي، باران كوثري، مجيد مظفري، شقايق فراهاني، مليكا شريفي‌نيا، زهير ياري و بانيپال شومون از گويندگان نقش‌هاي اين انيميشن هستند.
انيميشن سينمايي «آخرين داستان» به‌زودي در سي و هفتمين جشنواره فيلم فجر و يازدهمين جشنواره بين‌المللي پويانمايي تهران در بخش اصلي به نماش درمي‌آيد.
فراهنگ**9246** 1418