'خودباوري' اصلي ترين دستاورد انقلاب اسلامي است

زاهدان - ايرنا - فرماندار شهرستان زاهدان مركز سيستان و بلوچستان گفت: خودباوري مردم ايران كه موجب پيشرفت همه جانبه كشور در چهل سال گذشته شده مهمترين و اصلي ترين دستاورد انقلاب اسلامي است.

به گزارش ايرنا ابوذرمهدي نخعي روز يكشنبه در نشست شوراي اداري شهرستان زاهدان اظهار داشت: در مقايسه شاخص هاي مختلف اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و علمي قبل و بعد از انقلاب شكاف بسيار عميقي مشاهده مي شود كه نتيجه چهل سال خدمت بي منت نظام مقدس جمهوري اسلامي به مردم است.
وي افزود: ايران قبل از انقلاب اسلامي از نظر نرخ باسوادي در پايين ترين رتبه هاي جهان قرار داشت اما هم اينك بيش از پنج ميليون دانشجو و 10 ميليون فارغ التحصيل در كشور وجود دارد كه سرمايه انساني عظيمي محسوب مي شود.
فرماندار زاهدان ادامه داد: قبل از انقلاب بسياري از شهرهاي ما داراي برق ثابت نبوند اما هم اينك ايران جزو 10 كشور توليد كننده و صادركننده برق در جهان است.
وي خاطر نشان كرد: در زمينه ارزاق عمومي و استراتژيك قبل از انقلاب اسلامي ايران كشوري واردكننده و وابسته بود اين در حاليست كه در آن زمان بيشتر جامعه ما را كشاورزان تشكيل مي دادند و بحران كم آبي هنوز وجود نداشت اما هم اينك با وجود خشكسالي و كم آبي ايران در زمينه توليد غلات استراتژيك به خودكفايي رسيده است.
نخعي ادامه داد: توسعه خطوط ريلي به عنوان مهمترين شاخص توسعه زيربنايي، قرار گرفتن ايران در هفت رتبه برتر صنعت كشتيراني دنيا و جهش هاي علمي در علوم مختلف از ديگر ثمرات و دستاوردهاي چهل سالگي انقلاب اسلامي است.
وي با اشاره به مشكلات فعلي ناشي از تحريم هاي اقتصادي در كشور تصريح كرد: با شناختي كه از ملت بزرگ ايران داريم گردنه هاي سخت فعلي را مانند گذشته با سرافرازي پشت سر خواهيم گذاشت.
فرماندار زاهدان اظهار داشت: برگزاري نمايشگاه هاي دستاوردهاي چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي از جمله برنامه هاي محوري در ايام الله دهه فجر است كه با حضور تمامي دستگاه هاي اجرايي سيستان و بلوچستان از يازدهم بهمن ماه در محل دائمي نمايشگاه هاي زاهدان آغاز به كار مي كند.
وي با تاكيد بر خودداري دستگاه هاي اجرايي از اجراي برنامه هاي كليشه اي خاطر نشان كرد: توجه به ابتكار، نوآوري و خلاقيت در معرفي دستاوردهاي چهل ساله انقلاب اسلامي در برنامه هاي دهه فجر اهميت ويژه اي دارد.
نخعي تصريح كرد: از آنجايي كه 44 درصد جمعيت شهري زاهدان در حاشيه اين شهر ساكن هستند در برگزاري برنامه هاي ويژه چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي به اين مناطق بايد توجه بيشتري شود.
وي به ديدارهاي مردمي مديران دستگاههاي اجرايي در دهه فجر تاكيد كرد و گفت: مديران مي توانند اين ديدارها را هم در محل كار خود و هم با حضور در مساجد و محلات انجام دهند.
فرماندار زاهدان خاطر نشان كرد: ديدار مديران و مسئولان با بيش از 150 خانواده شهدا بويژه شهداي انقلاب اسلامي در اين شهرستان يكي ديگر از برنامه هاي محوري اين ايام است.
وي اظهار داشت: اطلاع رساني كارآمدي نظام مقدس جمهوري اسلامي و بازگو كردن بركات انقلاب وظيفه اي مهم است كه تمامي متوليان بايد به خوبي به آن عمل كنند.
9908**3213