۳۰ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۲۲
کد خبر: 83177195
۰ نفر
جدیدترین اثر هنری بنكسی به قیمتی بالا فروخته شد

تهران- ایرنا- اثر هنری «بنكسی» هنرمند انگلیسی كه چندی پیش روی دیوار یك تعمیرگاه خودرو در شهر ولز نقش بست، با مبلغ شش رقمی به یك دلال فروخته شد.

به گزارش روز یكشنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از گاردین، «ایان لوئیز» مالك تعمیرگاه، این اثر هنری را به «جان برندلر» كارشناس آثار بنكسی فروخت، اما این اثر فعلا در «پورت تالبوت» محل رونمایی از آن می ماند.
از زمان نقش بستن این اثر روی دیوار تعمیرگاه خودرو، حدود 20 هزار نفر از این مكان دیدن كرده اند.
برای محافظت از این اثر كه قبل از كریسمس از آن رونمایی شد، سیستم امنیتی 24 ساعته اعمال شده است.
این نقاشی دیواری، در نمای نخست تصویر پسری در یك قسمت دیوار را نشان می دهد كه ظاهرا برف روی سرش می بارد؛ اما در طرف دیگر دیوار، تصویری از آتش مشاهده می شود و این واقعیت را مشخص می كند كه آنچه در ظاهر برف می نماید، در واقع خاكستر حاصل از دود است.
این نقاشی، نمایی از این شهر صنعتی، فولادكاری در آن و آلودگی موجود در شهر را به نمایش می گذارد.
بنكسی با انتشار ویدئویی، تائید كرد كه این نقاشی دیواری، اثر دست وی بوده است.
برندلر قبل از اینكه این اثر را شخصا از نزدیك مشاهده كند، آن را خرید و گفت كه باور دارد یكی از بهترین آثار بنكسی است.
وی در حالی كه عازم مقصد پورت تالبوت برای دیدن این اثر از نزدیك بود، یادآور شد كه با مالك تعمیرگاه و دولت ولز و مقام های محلی در مورد تصمیم های بعدی، مذاكره می كند.
وی ابراز امیدواری كرد كه دیگر آثار هنری از جمله دیگر آثار بنكسی به این شهر منتقل و به نمایش گذاشته شود.
وی همچنین با یك بنیاد خیریه مذاكره كرده است تا زمینه تاسیس كافه ای در نزدیكی مكان جدید نمایش این اثر فراهم شود.
به گزارش ایرنا، بنكسی هنرمندی است كه به خلق نقاشی های دیواری با مضامین شنود غیرقانونی، برگزیت و دیگر مسائل تلخ اجتماعی شهرت دارد.
نام واقعی بنكسی هنوز بر كسی آشكار نیست اما «گُلدی» موسیقیدان انگلیسی چندی پیش در یك مصاحبه خبری سهوا نام واقعی او را فاش كرد.
گُلدی در صحبت از این كه هنر چگونه می تواند از آثار گرافیتی بهره‌مند شود، ناگهان از فردی به نام «رابرت» نام برد. بسیاری مظنون شدند كه این فرد ممكن است «رابرت دِل ناجا» عضو گروه موسیقی «حمله گسترده» باشد.
هرچند دل ناجا شایعاتی در مورد تعیین هویت بنكسی را رد كرده، اما برخی اشتباه كلامی گلدی را جدی گرفته اند و معتقدند دل ناجا همان بنكسی است.
فراهنگ**9109** 9053