طلاق در مهاباد 26.6 درصد كاهش يافت

مهاباد - ايرنا - مدير اداره ثبت و احوال مهاباد گفت: از ابتداي امسال 146 طلاق در اين شهرستان به ثبت رسيده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل 26.6 درصد كاهش يافته است.

سليمان كاوه روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: خوشبختانه ميزان ورودي پرونده هاي دعاوي خانوادگي مرتبط با موضوع طلاق نيز در اين شهرستان كنترل شده و روند كاهشي دارد.
وي ادامه داد: همه دستگاه ها بايد در موضوع كاهش طلاق و آسيب هاي اجتماعي ظرفيت و توانمندي هاي خود را به اشتراك بگذارند تا بتوان ميزان اين آمار را به حداقل رسانند.
كاوه بيان كرد: كاهش ميزان طلاق دلايل متعددي دارد كه ارتقاي فرهنگ تحكيم بنيان خانواده مي تواند يكي از اين موارد باشد.
وي اضافه كرد: در اين مدت 999 واقعه ازدواج نيز در مهاباد ثبت شده كه ميانگين سن در اين ازدواج ها براي پسران 28 سال و براي دختران 24 بوده است.
مدير اداره ثبت و احوال مهاباد با اشاره به كاهش 2 درصدي مرگ و مير در مهاباد، افزود: امسال 635 مورد فوتي نيز در اين شهرستان ثبت شده كه 337 مورد در مردان و 298 مورد در زنان به ثبت رسيده است.
وي يادآور شد: امسال به طور ميانگين به ازاي هر 100 نفر زن 113 نفر مرد در مهاباد فوت شده اند.
به گزارش ايرنا، در آذربايجان غربي نرخ عمومي طلاق 1.8 مورد به ازاي هر يكهزار نفر جمعيت است؛ بيشترين ميزان طلاق ثبت شده در آذربايجان غربي مربوط به شهرستان هاي شاهين دژ و بوكان و كمترين ميزان نيز مربوط به چالدران و پلدشت است.
كاهش نرخ طلاق در جامعه از جمله مهمترين برنامه ريزي هاي نهادهاي فرهنگي و اجتماعي به شمار مي رود؛ مهاباد 241 هزار نفر جمعيت دارد.
9903/6185/7129