پذيرش دانشجويان در دانشگاهها به اندازه نياز كشور باشد

قم-ايرنا- آيت الله جعفر سبحاني از مراجع عظام تقليد گفت: پذيرش و تربيت دانشجويان در دانشگاهها به ويژه درحوزه علوم انساني، بايد به اندازه نياز كشور باشد.

به گزارش ايرنا، وي عصر شنبه در ديدار دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي افزود: مسئولان امر بايد تلاش كنند تا به اندازه نياز ، افراد مستعد را شناسايي و در دانشگاهها تربيت كنند تا سرمايه عظيم نيروي انساني كشور تلف نشود.
آيت الله سبحاني بر ضرورت نظارت بر امور ديني و تربيتي در دانشگاه تأكيد كرد و گفت: متأسفانه بسياري از جوانان پس از تحصيل در دانشگاهها، نسبت به مسائل و آموزه هاي ديني اهتمام كمتري دارند كه اين مشكل بايد مورد توجه جدي قرار بگيرد.
وي خاطرنشان كرد: شوراي عالي انقلاب فرهنگي بايد نظارت بيشتري داشته باشد تا دانشجوياني مؤمن، متعهد و انقلابي در دانشگاهها تربيت شوند.
اين مرجع تقليد نظارت بر محتواي منابع و كتاب هاي درسي در دانشگاهها را نيز مورد توجه قرار داد و گفت: گاهي در كتاب هاي درسي دانشگاهها، مطالبي آورده شده است كه خدا و دين را متزلزل مي كند، از اين رو بايد تلاش شود كه محتواي اين كتابها لااقل مخالف اسلام نباشد.
وي در پايان نامگذاري روز وفات شيخ مفيد به عنوان روز «كلام اسلامي» را پيشنهاد داد.
حجت الاسلام والمسلمين سيد سعيدرضا عاملي دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي در سفر يك روزه به شهر مقدس قم ضمن ديدار با مراجع عظام تقليد، در جلساتي با حضور مديران ارشد دفتر تبليغات اسلامي و مجمع شوراي تخصصي حوزه شركت كرد.
8146/ 6133/