گزارش رسانه های اسپانیایی از ارتباط منافقین و حزب افراطی این كشور

مادرید - ایرنا - چندین رسانه اسپانیایی با انتشار گزارش هایی، ابعاد مختلف ارتباط گروهك منافقین و حزب راستگرای افراطی(ووكس) اسپانیا و چگونگی‌ تامین مالی‌ این حزب از سوی منافقین را تشریح كردند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، روزنامه 'پوبلیكو' در گزارشی به تحلیل «نازنین آرمانیان» استاد علوم سیاسی دانشگاه بارسلون درمورد دلایل برادری حزب ووكس و گروهك منافقین پرداخته كه در آن آمده است:
1 - شورای ملی مقاومت ایران نامی است كه غرب برای فرقه مذهبی شبه نظامی راستگرای افراطی ایرانی مجاهدین خلق(گروهك منافقین) استفاده می كند كه معنای آن جهادگرایان خلق است. پس از آنكه واژه جهادگرایی به مترادف تروریسم تبدیل شد آنها نام خود را تغییر دادند.
2 - این گروه ماركسیست اسلامی نیست. این واژه متناقض را رژیم شاه در دهه 70 میلادی با هدف اعمال قانون ضد كمونیست 1924 مطرح كرد.
3 - این سازمان در سال 1965 تشكیل شد و هدف آن ایجاد یك حكومت دینی بود.
4 - مجاهدین خلق(گروهك منافقین) به هیچ وجه نماینده اپوزیسیون ایرانی در تبعید نیست. این گروه منزوی ترین گروه در میان همه اپوزیسیون ایرانی در تبعید است و دلیل آن ماهیت ضد دموكراتیك، خودكامگی و استفاده از سوء قصد علیه مخالفان خود است.
5 - این سازمان در گروگانگیری دیپلمات های آمریكا نیز همكاری داشت و حتی از آزاد سازی آنها انتقاد كرد و آن را نشانه نوعی تسلیم دانسته بود.
6 - دولت آمریكا این گروه را به خاطر قتل چندین مسوول نظامی ارتش آمریكا در فهرست گروه های تروریستی قرار داد. در سال 2011 هیلاری كلینتون، جنایت های جنگی آنها را به خاطر فشار بر به ایران برای مذاكره درباره برنامه هسته ای از این فهرست خارج كرد.
7 - این سازمان روابط خوبی با دولت های بوش، ترامپ و رژیم هایی مانند عربستان سعودی و حكومت های سلطنتی حوزه خلیج فارس حامیان مالی گروه های تروریستی القاعده و داعش داشته است.
8 - اینكه حزب به صورت قانونی وجهی را دریافت كند، كثیفی آن پول را پاك نمی كند. این سازمان منابع مالی زیادی از طریق معاملات غیرشفاف از رژیم هایی مانند صدام حسین و شیوخ خلیج فارس دریافت كرده است. این گروه مبالغ هنگفتی را به روزنامه نگاران، نمایندگان پارلمانی و گروه های فشار در آمریكا و اروپا پرداخت می كند و حتی گفته می شود كه به خاطر سخنرانی افراد مطرح حدود 50 هزار دلار بابت چند دقیقه سخنرانی پرداخت می كنند.
9 - میهن پرستی این گروه كاملا دروغ است. آنها نیروهای خود را در جنگ ایران و عراق در اختیار ارتش صدام قرار داده بودند تا هم وطنان خود را بكشند. همین امر باعث شد تا این سازمان كمترین شانس را برای داشتن جایگاهی در آینده ایران داشته باشد.
10 - روابط این گروه با افرادی مانند جان بولتون این ضرب المثل را كه 'بگو با كی دوستی تا بگویم كی هستی' یادآوری می كند. بولتون یكی از مخترعان سلاح های كشتار جمعی در عراق و مسوول قتل هزاران عراقی است.
تارنمایی خبری 'ال كنفیدنسیال' نیز در گزارشی به نقل از «دانیل ایریارته» با تیتر 'یك فرقه نظامی مستقر در آلبانی: ایرانیانی كه از حزب ووكس اسپانیا حمایت مالی كردند'، نوشت : روز 30 ژوئن گذشته هزاران نفر در نزدیكی شهر پاریس در مراسمی تحت عنوان 'ایران آزاد 2018' شركت كرده بودند و از جمله سخنرانان آن وكیل شخصی ترامپ رئیس جمهور آمریكا و شهردار سابق نیویورك بود. برگزاركنندگان این مراسم، گروه اپوزیسیون ایرانی به نام مجاهدین خلق(گروهك منافقین) و بازوی سیاسی آن یعنی شورای ملی مقاومت ایران بود. قبلا هم شخصیت های دیگری مانند «جان بولتون»، «جان مك كین» و «آلخو ویدال» نایب رئیس پارلمان اروپا و نماینده حزب ووكس برای انتخابات اروپا نیز در این مراسم حضور پیدا كرده اند.
ال كنفیدنسیال ادامه داد: آلخو ویدال از گذشته روابط خوبی با این گروه داشت و حدود یك دهه پیش موفق شد نام آنها را از فهرست سازمان های تروریستی خارج كند. وی همچنین رئیس كمیته بین المللی در جستجوی عدالت، یك گروه متشكل از نمایندگان اسبق پارلمان اروپا كه از یك بخش از اپوزیسیون ایرانی حمایت می كنند، است.
به نوشته این تارنمای خبری، آلخو ویدال كوادراس، شخصا دریافت این كمك ها از این گروه ایرانی را پذیرفته، اما گفته در مورد برخی اطلاعات منتشر شده از جمله اینكه آنها یك گروه ماركسیتی هستند، نادرست است.
ال كنفیدنسیال ادامه داد: این گروه منابع مالی زیادی در اختیار دارد و گفته می شود كه بولتون برای شركت در این مراسم دست كم 180 هزار دلار دریافت كرده بود.
این تارنمای خبری با اشاره اقدامات تروریستی گروهك منافقین و به شهادت رساندن جمعی از مسوولان جمهوری اسلامی ایران نوشت: آلخو ویدال گفته كه عاملان این اقدامات مسلحانه گروهی كه وی از آنها حمایت می كند، نیستند بلكه یك گروه دیگری به نام 'پیكار' است. این جنبش در زمان شاه ایجاد شده و اعضای آن دانشجویانی هستند كه مخالف دیكتاتوری هستند. این گروه به هیچوجه ماركسیست نیست و طرح 10 ماده ای این گروه كه در سال 2006 منتشر شده تایید كننده این امر است.
به نوشته ال كنفیدنسیال، در سال 1988 پس از آتش بس ایران و عراق، این گروه طی عملیاتی بدنبال فتح ایران بود اما عملیات آنها به سادگی از سوی ارتش ایران شكست خورد و دست كم بین 4500 تا 7000 نیروی آنها در این عملیات كشته شدند. این گروه در سال 92 بطور همزمان علیه 13 سفارتخانه ایران حتی علیه نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد حمله تروریستی كرد.
اشاره به فعالیت های تروریستی و سوء قصدهای گروهك منافقین در داخل و خارج ایران علیه جمهوری اسلامی بخش دیگری از مطلب تارنمایی ال كنفیدنسیال است.
در ادامه این مطلب آمده است: خارج كردن این گروه از فهرست گروه های تروریستی در سال 2012 از سوی دولت اوباما و همچنین اقدام اروپا در همین ارتباط با این هدف صورت گرفت آنها بتوانند نیروهای خود را از عراق خارج و به كشور دیگری كه آنها را بپذیرد منتقل كنند.
آلبانی تنها كشوری بود كه اجازه ورود به آنها را داد. دست كم 2300 نیروی این سازمان در آلبانی هستند. افرادی مانند «مسعود خدابنده» كه از بند این سازمان فرار كرده و گفته كه به افرادی كه قصد ترك این سازمان را دارند كمك می كند. خدابنده فعالیت در این حزب را 'بردگی سیاسی' نامیده است.
ال كنفیدنسیال در گزارش دیگری به قلم 'دانیل ایریارته' مبنی بر اینكه «خوسه ماریا آزنار» و «خوسه لوییس رودریگز زاپاته رو» نخست وزیران پیشین اسپانیا نیز دیگر سیاستمدارانی هستند كه از گروهك منافقین پول گرفتند، نوشت: موضوعاتی كه بتواند ووكس، آلخو ویدال، آزنار، زاپاته رو و «ماریا ترزا فرناندز د لا وگا» رئیس اسبق شورای كشور را به هم پیوند بزنند، انگشت شمار هستند. یكی از این موضوعات اپوزیسیون ایرانی یا همان شورای ملی مقاومت ایران است كه در سال 2014 هزینه تبلیغات حزب ووكس در انتخابات پارلمان اروپا را پرداخت كرده بود و اكنون مقر این گروه در آلبانی است.
این تارنما تصریح كرد: این گروه هر ساله در پاریس نشست سالانه برگزار و از كشورهای مختلف جهان شخصیت های مطرح را برای سخنرانی دعوت می كند و پول های كلانی به آنها می پردازند. افراد فوق الذكر از شخصیت های اسپانیایی هستند كه در سخنرانی نشست سالانه شورای ملی مقاومت ایران حضور داشته اند.
ال كنفیدنسیال در این مقاله نوشت: افرادی كه در نشست این گروه سخنرانی می كنند و مبالغ هنگفتی به آنها پرداخت می شود هیچ وقت از مبدا منابع مالی این گروه سووال نمی كنند. به گفته منابع آگاه این پول ها از سوی كشورهایی مانند عربستان سعودی تامین می شود.
اروپام ** 1 * 491 ** 1071