فضای مجازی برای حقانیت ارزش های انقلابی استفاده شود

سمنان- ایرنا- استاد حوزه و دانشگاه گفت: فضای مجازی و شبكه های اجتماعی ظرفیت خوبی برای بیان حقانیت و دستاوردهای انقلاب در مقابله با جنگ روانی دشمن است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام حسن ملك محمدی عصر جمعه در جمع فعالان شبكه های اجتماعی استان سمنان در سالن جلسات اداره تبلیغات این شهرستان، افزود: اكنون قدرت و اثرگذاری فضای مجازی با دیگر رسانه های مكتوب قابل قیاس نیست و باید از این ظرفیت در ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی استفاده كرد.
وی ادامه داد: حضور هدفمند در فضای مجازی و شبكه های اجتماعی مفید است و باید با آموزش از این فرصت برای معرفی دستاوردهای انقلاب بهره برد.
وی خاطرنشان كرد: فضای مجازی فرصتی برای درهم شكستن ابهت خوی استكباری، معرفی دفاع مقدس، فرهنگ ایثار و شهادت و تقویت روحیه مطالبه گری و مقابله با شبیخون فرهنگی است.
به گفته این استاد حوزه و دانشگاه، شبكه های اجتماعی نقش مهم و غیرقابل انكاری در روشنگری، تبیین افكار عمومی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه های مختلف مانند آزادی، امنیت، بهداشت، استقلال و بصیرت افزایی دارد.
وی اظهار داشت: 347 ماهواره در جهان برای مخابره اخبار فعال است كه از این تعداد 214 ماهواره منطقه آسیا و 31 ماهواره به صورت شبانه روزی ایران را مورد بمباران تبلیغاتی قرار می دهد.
ملك محمدی تصریح كرد: در جهان 20 هزار و 374 شبكه تلویزیونی فعال وجود دارد كه از این تعداد هفت هزار شبكه در ایران با زبان های زنده دنیا و گویش های گوناگون قابل دریافت است.
به گفته وی، دسیسه های دشمن با تبلیغات در این شبكه های معاند با فرهنگ سازی و عملكرد هوشمندانه در شبكه های اجتماعی خنثی می شود.
وی خاطرنشان كرد: امكان دریافت 407 شبكه مذهبی در ایران كه به صورت شبانه روزی در حال تبلیغات فرقه های دینی و مذهبی متفاوت هستند خود گواه توطئه دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران است.
ملك محمدی با بیان این كه 399 شبكه تلویزیونی با از بین بردن قبح زشتی ها، غیرت جوانان را مورد هدف قرار داده اند، افزود: آگاهی بخشی و تبیین افكار عمومی راهكار ناكام كردن دشمن در رسیدن به اهداف شومش است.
رابط امور مجلس شورای اسلامی آستان قدس رضوی استان سمنان یادآور شد: دشمن برای تاثیر و نفوذ در افكار نوجوانان و جوانان این سرزمین برنامه ریزی كرده است، 515 شبكه برای كودكان و نوجوانان برنامه پخش می كند و راهكارمقابله با این توطئه ها، بصیرت افزایی است.
به گزارش ایرنا، ملك محمدی در این نشست به بحث و تبادل نظر با فعالان شبكه های اجتماعی برای تببین دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی و تقویت تعامل شبكه های اجتماعی با تولیت آستان قدس رضوی پرداخت.
7342/6103