تردد در جاده های جنوبی اردبیل با زنجیر چرخ ممكن است

اردبیل - ایرنا - فرمانده پلیس راه اردبیل ، خلخال گفت: به علت بارش برف همراه با یخبندان جاده ها در مناطق جنوبی این استان بویژه راه های ارتباطی شهرستان های خلخال و كوثر ، حركت خودروها در این مسیرها فقط با استفاده از زنجیر چرخ امكان پذیر است.

سرهنگ علیرضا صحبتی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برغم برفروبی جاده ها ، نمك پاشی راه های ارتباطی یخ زده در این مناطق در ذوب یخ جاده تاثیرگذار نبوده و استفاده از زنجیر چرخ برای همه خودروها ضروری است.
او گفت: برای پیشگیری از بروز هرگونه حادثه ناخواسته رانندگی به رانندگان عبوری از راه های ارتباطی اردبیل - سرچم ، فیروزآباد - خلخال ، كوثر - خلخال و راه ارتباطی همیشه برفگیر خلخال - اسالم توصیه می شود ضمن بستن زنجیر چرخ قبل از حركت به سمت این مسیرها خودروها را به لوازم گرمازای زمستانی تجهیز كرده و با احتیاط رانندگی كنند.
صحبتی اظهار داشت: با تلاش راهداران در طول شب و روز گذشته راه های پوشیده از برف منطقه چند بار برفروبی و بازگشایی شده و نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر نیز به در راه ماندگان جاده امدادرسانی می كنند.
بارش برف در خلخال و مناطق تابعه این شهرستان هم اكنون نیز ادامه داشته و تردد وسایط نقلیه موتوری را با كندی مواجه كرده است.
رییس اداره هواشناسی خلخال نیز از بارش 22 سانتیمتر برف در طول شبانه روز گذشته در این شهر و افت قابل ملاحظه دمای هوای منطقه خبر داد.
فرامرز فرض الله پور گفت: دمای هوای امروز این شهر به 7 درجه زیر صفر رسید كه در مقایسه با حداقل دمای هوای روز گذشته 5 درجه كاهش نشان می دهد.
خلخال در جنوب اردبیل از شهرستان های سردسیر كشور است.
اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود و قرار گرفتن در سرزمینی فلاتی شكل با شیب های بسیار تندی به زمین های كم ارتفاع اطراف خود شامل كرانه های دریای خزر ، جلگه پست مغان و نیز دشت های كم ارتفاع استان های آذربایجان شرقی و زنجان منتهی می شود و به همین لحاظ جاده های این استان اغلب دارای پیچ ها و شیب های بسیار تند هستند .
هشت گردنه سخت گذر به نام های حیران ، صایین ، بودالالو ، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره آغاج و اسلام آباد در جاده های مواصلاتی این استان قرار دارند.
7119/6018