بستن زنجیر چرخ برای تردد در راه های كوهستانی قزوین الزامی است

قزوین - ایرنا - معاون راهداری اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای قزوین گفت: بستن زنجیر چرخ برای تردد در راه های كوهستانی و نقاط برف گیر استان الزامی است.

جواد حق لطفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گردنه های قزوین علاوه بر لغزندگی به دلیل بارش برف و باران با پدیده مه نیز روبرو هستند.
این مسئول گفت: بارش برف در گردنه های آوج واقع در مسیر قزوین-همدان و قسطین لار و بهرام آباد واقع در مسیر قزوین-الموت آغاز شده است.
به گفته وی، تمامی تجهیزات فنی و انسانی اداره كل راهداری و حمل و نقل قزوین در مناطق مختلف استان به حالت آماده باش كامل قرار دارند.
این مسئول راهداری یادآور شد: با توجه به ورود جبهه هوای سرد از ظهر امروز به منطقه و وزش بادهای به نسبت شدید، احتمال وقوع كولاك در برخی راه های ارتباطی استان نیز وجود دارد.
حق لطفی از رانندگان و مسافران خواست تا ضمن خودداری از سفرهای غیرضروری، در صورت سفر با اطمینان داشتن از سلامت فنی خودرو، همراه داشتن زنجیر چرخ و توشه غذایی را فراموش نكنند.
معاون راهداری اداره كل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان یادآور شد: شهروندان برای اطلاع از آخرین وضعیت راه‌های استان از طریق تلفن گویای 141 اطلاعات راه‌های استان و كشور را دریافت كنند.
استان قزوین با داشتن 6 هزار و 677 كیلومتر راه شامل 217 كیلومتر آزادراه، 313 كیلومتر بزرگراه، 230 كیلومتر راه اصلی، 564 كیلومتر راه فرعی، 2 هزار و 337 كیلومتر راه روستایی آسفالته، 993 كیلومتر راه شوسه، یك هزار و 973 كیلومتر راه خاكی است.
راه های استان قزوین همچنین دارای 12 تونل، 10 گردنه به طول 161 كیلومتر هستند و 230 كیلومتر نیز طول روشنایی راه های این استان است.
راه های قزوین یكی از پرترافیك ترین نقاط جاده ای كشور به شمار می روند.
8054*3013