زهر تا عسل؛ حكایت تلخ و شیرین كارآفرین كردستانی

سنندج - ایرنا - بارها و بارها زمین خورد ولی هر بار زمین خوردن و ورشكستگی او را به ادامه راهی كه آغاز كرده بود مصمم تر می كرد، او حالا با یادآوری تخل و شیرین مسیرش از كندوهایش هم عسل برداشت می كند و هم دستاوردهای جدیدی از كار و تلاش را ارائه می دهد.

به گزارش ایرنا، 12 سال پیش مغازه لوازم التحریر داشت و چرخ های زندگی اش را از همین راه می چرخاند، چرخ روزگار كه برگشت بدهكار شد، نه سرمایه ای ماند و نه راهی برای جبران بدهی.
روزهای سخت زندگی برایش از راه رسید و بارها برای تامین كوچكترین نیازهای زندگی درمانده شد.
از روزی سخن می گوید كه دوستی برایش یك كندوی زنبور عسل آورد و تلاش و حركت زنبورها باعث شد تا او هم به تكاپو افتد و زندگی را بار دیگر از سر گیرد.
از زنبورهای وحشی كوه های اطراف كمك می گرفت تا كندویش بی عسل نماند، رفته رفته به تعداد كندوها اضافه شد و زندگی می رفت تا روی شیرین خود را به او نشان دهد اما مزرعه نوپای او گرفتار بیماری شد و باز هم زمین خورد، حالا همان یك كندو را هم نداشت ولی امید همراه همیشگی او شده بود.
این تجربه تلخ بارها برایش تكرار شد، دوازدهمین بار هم به زمین خورد و زنبورستانش نابود شد، اما امید در او ریشه گرفته و دیگر خبری از یاس و ناتوانی در وجودش نبود.
موسی شریفی را همه اهالی كردستان به نام مرد عسل می شناسند، او امسال تولید كننده برتر عسل كشور شناخته شد، مرد 39 ساله ای كه مدرك تحصیلی آنچنانی ندارد اما توانسته در حوزه تجربه كارآفرین و كاردان باشد.
اهل دزج در 20 كیلومتری قروه است، سال گذشته توانست در زمینه آموزش بهره برداران مقام اول كشور را از آن خود كند.
سالانه به 400 نفر زنبورداری و پرورش زنبور عسل آموزش می دهد و در پایان دوره به هر كدام از افرادی كه آمده اند تا یاد بگیرند، یك كندو هدیه می كند.
متوسط تولید عسل در هر كندو در فصل برداشت پنج كیلوگرم است اما موسی شریفی توانسته از هر كندو 18.5 كیلوگرم عسل برداشت كند یعنی بیش از سه برابر.

** راز خود درمانی زنبورها
او عقیده ای به آنتی بیوتیك ندارد، امراضی كه باعث شد بارها و بارها زنبورستانش به قبرستان تبدیل شود، مصمم شد آنتی بیوتیك را از چرخه درمان و پرورش زنبورها حذف كند و زنبورها وادار به خود درمانی شوند.
می گوید: 9 سال وقت گذاشتم تا بالاخره آنتی بیوتیك را حذف كردم و به روش بیولوژیك موفق به كنترل بیماری زنبورها شدم.
او برای اولین بار در ایران توانسته كندوهای چوبی را حذف و كندوهایی از جنس فوم را جایگزین آنها كند و دلیل این كار خود را جلوگیری از اتلاف دما و فراهم كردن زمینه رشد بهتر زنبورها عنوان كرد.
كار او جواب داده و حالا سه برابر جمعیت دیگر زنبورستان های كشور، در زنبورستان خود زنبور دارد، این را كارشناسان هم تایید كرده اند.
در حالیكه متوسط هر كندو پنج تا 6 قاب است، زنبورستان های این تولید كننده برتر عسل كشور تا 20 قاب را هم در خود جا داده است، می گوید: این كندوها تا 40 قاب را هم در خود جای می دهند.

** عسل در سبد دارویی مردم
پوشش گیاهی منطقه و تنوع آن را زمینه‌ای برای توسعه زنبورداری می داند و معتقد است: عسل دارویی شفابخش است كه باید در سبد دارویی مردم قرار گیرد.
شریفی در زمینه عسل درمانی هم فعالیت دارد و 33 نوع محصول تولید می كند كه هر كدام در جای خود مهم و قابل توجه است.
او باز هم اولین در تولید محصول خاص از این اقتصاد شیرین در ایران است.
می گوید: سركه عسل محصولی است كه می تواند در تنظیم باكتری های معده و متعادل كردن آن موثر باشد و تا حالا یك هزار لیتر از این محصول تولید كرده و برنامه بهاره اش تولید 20 هزار لیتر سركه عسل است.
شریفی كه حالا عضو پارك علم و فناوری استان كردستان است، اضافه كرد: شركت دانش بنیانی در دست ثبت دارم و پیشنهادی از شركت آلمانی - تركیه ای دریافت كرده ام تا كارخانه ای برای تولید سركه عسل در استان راه اندازی كنیم و در مراحل مقدماتی طرح هستیم.
تولید ژل رویال به عنوان یكی از محصولات گران قیمت عسل را هم انجام می دهد و امسال 10 كیلوگرم از این محصول برداشت داشته است.
شریفی تنها به عسل زنبور اكتفا نكرده و دستگاهی طراحی كرده كه متناسب با شرایط آب و هوایی استان كردستان است و بوسیله آن زهر زنبور عسل برداشت می كند، ماده ای گرم و خشك كه سرشار از پروتئین بوده و در كشورهای پیشرفته استفاده درمانی بسیاری دارد.
او تنها تولید كننده این محصول در استان است و در مرحله آزمایشی 10 گرم زهر زنبور عسل برداشت كرده است، می گوید: سال آینده به صورت جدی تر در این زمینه فعالیت می كند.
وی از گرده گل هم می تواند برداشت كند و امسال موفق به برداشت 300 كیلوگرم گرده گل شده است.

** اقتصادی شیرین و با بركت
او كه روزی یك كندوی زنبور عسل داشت حالا صاحب 500 كندو است و زنبورستان هایش در شهرهای دزج، پاوه، نوسود و دزفول شهد شیرین كار آفرینی را به كام بیكاری می ریزد.
شریفی با اشاره به بركات این اقتصاد شیرین گفت: برای 18 نفر به صورت مستقیم توانسته ام شغل ایجاد كنیم و با تسهیلات 160 میلیون تومانی بانك كشاورزی در نظر دارم كارگاه بسته بندی عسل را راه اندازی كنم.
وی از احداث ایستگاه پرورش ملكه در دزج هم خبر داد و افزود: بدنبال ثبت اختراع دستگاه سه كاره ذوب عاج و موم هستم، دستگاهی كه موم را از ناخالصی ها جدا می كند تا موم عاج شده برای ایجاد بافت در اختیار زنبور قرار گیرد.
بستنی عسلی، شیرینی عسلی، اسپری برموم، چند نمونه كِرم و ماسك عسلی و مربای خام بدون واسطه حرارت با استفاده از عسل و میوه خشك از دیگر فرآورده هایی است كه این تولید كننده نمونه آنها را تولید و فرآوری می كند.
او كه تحصیلات عالی ندارد، در زمینه تجارب خود در مراكز علمی - كاربردی استان های كردستان و كرمانشاه تدریس می كند و پشتیبان زنبورداران در سقز، سنندج، قزوین، تبریز، ارومیه، همدان، تهران، كرمانشاه و لرستان است.

** همت لازمه شكست ناپذیری
زمین خوردن و افتادن برای همه ما انسان ها طبیعی است و اگر نباشد، زندگی رنگ یكنواختی به خود می گیرد، اما اگر فكر و ذهن ما درگیر همان زمین خوردن بماند، دیگر نای حركتی برای جسم باقی نمی ماند، كافی است حركت كنیم كه بركت خدا شامل حالمان شود.
گزارش از كلثوم مومنی
9937/9102