روسیه آمریكا را به همكاری با داعش در افغانستان متهم كرد

مسكو - ایرنا - دستگاه دیپلماسی روسیه با انتشار بیانیه ای با اشاره به اینكه روس ها می دانند كه آمریكا قصد متهم كردن كشورشان به همكاری با داعش در افغانستان را دارد، اعلام كرد: ما از ارتباط پنهانی آمریكا با گروه تروریستی داعش در افغانستان مطلع هستیم.

به گزارش ایرنا، در بیانیه روز چهارشنبه وزارت خارجه روسیه گفته شده است: اخیرا اطلاعاتی بدست آورده ایم كه نشان می دهد سازمان های اطلاعاتی آمریكا در حال انتشار شایعه در رسانه های افغانستان و برخی كشورهای غربی برای سیاه نمایی اقدامات روسیه در افغانستان هستند.
در بیانیه آمده شده است: متهم كردن روسیه به ارایه كمك به داعش و انتقال شماری از تروریست های این گروه از سوریه و عراق به افغانستان از جمله این شایعات هدفمند است.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: روسیه اطلاعاتی دال بر ادامه تماس های آمریكایی ها با تروریست ها داعش در افغانستان دراختیار دارد.
«طالبان به تازگی از حمله هدفمندانه نیروهای ویژه آمریكایی به یكی از زندان های این جنبش در استان بادقیس خبر داده اند كه در آن تروریست های داعشی نگهداری می شدند.»
«نیروهای ویژه آمریكایی همه افراد زندانی را با خود به مقصد نامعلومی بردند، بر اساس برخی اطلاعات در میان آنها شماری از اتباع روسیه و كشورهای آسیای مركزی وجود داشت.»
در ادامه بیانیه گفته شده است: علاقه آمریكا به تروریست های داعشی این تصور را بوجود می آورد كه ایالات متحده برای جلوگیری از انتشار اطلاعات در مورد حامیان واقعی داعش از سوی تروریست ها تلاش كرد.
دستگاه دیپلماسی روسیه در ادامه بیانیه خود خطاب به افرادی كه دست به اقدامات تحریك آمیز علیه روسیه می زنند، اعلام كرده كه نمی توانند جامعه جهانی و ملت افغانستان را كه دیدگاه دوستانه به روسیه دارند، گمراه كنند.
در پایان بیانیه از آمریكا خواسته شده است از دسیسه جویی و سوء استفاده از مسائلی كه برای ملت افغانستان و همسایگانش بسیار حساس است خودداری كرده و در عمل به آغاز روند حل و فصل سیاسی در این كشور كه در راستای منافع جامعه افغانستان است، كمك كند.
اروپام*391*1346*