تجمع اعتراض آمیز ایتالیایی ها مقابل سفارت عربستان در رم

رم-ایرنا - شماری از صلح طلبان ایتالیایی در آستانه برگزاری بازی سوپركاپ كشورشان در جده، امروز در مقابل سفارت عربستان سعودی در شهر رم تجمع اعتراضی برپاكردند.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا، ده ها تن از صلح طلبان ایتالیایی امروز در مقابل سفارت عربستان در رم، علیه بازی امشب سوپركاپ ایتالیا كه میان تیم های فوتبال میلان و یوونتوس در جده برگزار خواهد شد، تجمع كرده و با حمل تصاویر زندانیان سیاسی، جنگ ظالمانه در یمن و جلد نشریه تایمز با چهره جمال خاشقجی به اعتراض علیه حاكمان سعودی و برگزار كنندگان دیدار سوپركاپ پرداختند.
اتحادیه صنفی خبرنگاران، فدراسیون ملی مطبوعات ایتالیا، نظام خبرنگاری، سازمان عفو بین المللی، جنبش ماده 21، این تجمع اعتراضی را در مقابل سفارت عربستان در رم با هشتگ 'یك لگد به حقوق بشر' برگزار كرده و در یادداشتی مشترك اعلام كردند: این لگد به حقوق بشر را لیگ فوتبال ایتالیا ، تیم های یوونتوس و میلان با تصمیم به برگزاری این مسابقه در جده و تمام آنهایی كه سكوت كردند و همدست آنها شدند زده اند.
تجمع كنندگان در یاداشت خود افزودند كه 7 میلیون یورو هزینه سكوت - حتی ایتالیا - در قبال بمب هایی است كه بیش از 4 سال مردم غیر نظامی یمن را هدف قرار می دهد. لگد به حقوق بشر در قبال جذب سربازان كودك، در قبال قتل وحشیانه خاشقجی در استانبول و در قبال درخواست محاكمه محمد بن سلمان به عنوان فرستنده مستقیم قتل خاشقجی.
صلح طلبان ایتالیایی روز پنجشنبه گذشته نیز با تجمع اعتراض آمیز در مقابل دفتر رادیو و تلویزیون دولتی این كشور (رای) در شهر رم، مخالفت خود را با برگزاری مسابقه سوپركاپ این كشور در عربستان سعودی اعلام كردند. معترضان در این تجمع با انتقاد از فروش اسلحه به عربستان، خواستار توقف فروش بمب به حاكمان ریاض شده و آن را مغایر قانون اساسی ایتالیا دانستند.
عربستان سعودی از سال 1394 در راس ائتلافی از چند كشور عربی و با كمك و چراغ سبز آمریكا، حملات گسترده ای را علیه یمن، فقیرترین كشور عربی آغاز كرد تا به بهانه بازگرداندن منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی این كشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند. تجاوز عربستان به یمن تاكنون منجر به كشته شدن بیش از 15 هزار یمنی بی گناه و ویرانی این كشور شده است.
شبد**اروپام**461