امام جمعه تبريز: فرهنگ شهادت جامعه را از آسيب ها حفظ مي كند

تبريز-ايرنا- نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز با تاكيد بر ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه، گفت: اين فرهنگ اصيل اسلامي نظام اجتماعي را از مشكلات و آسيب هاي مختلف محفوظ مي كند.

حجت الاسلام والمسلمين محمدعلي آل هاشم روز چهارشنبه در ديدار با خانواده شهيد 'عبدالصمد امام پناه ' با بيان اينكه جمع آوري و انتشار خاطرات شهدا در قالب هاي مختلف هنري يكي از راه هاي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است، افزود: آموزش و پرورش يكي از كانون هاي تربيت جامعه است كه مي تواند دانش آموزان را از سنين پايين با اين فرهنگ آشنا كند و در اين حوزه نقش آفريني برجسته اي داشته باشد.
وي پاسداري و تجليل از فرهنگ ايثار و شهادت را وظيفه همگاني مردم ايران دانست كه بايد براي مصونيت بخشي به نظام اين فرهنگ فراگير شود.
حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد: تجليل از خانواده شهدا به خصوص مادران و پدران داغ ديده آنها كه اسوه هاي سبر و مقاومت هستند يكي ديگر از راه هايي است كه مي توان به واسطه آن نام و ياد شهدا را در اذهان عمومي زنده نگه داشت.
وي اظهار داشت: پدران و مادران شهدا با قلبي مطمئن جگرگوشه هاي خود را در راه وطن و اسلام تقديم ايران عزيز كرده اند و اين فداكاري براي هميشه تاريخ در اذهان باقي خواهد ماند.
حجت الاسلام آل هاشم بر ايجاد موزه دفاع مقدس در تبريز تاكيد كرد و با بيان اينكه راه اندازي اين موزه در بزرگداشت ياد و خاطره شهدا موثر است، گفت: آشنايي نسل جديد و جوان با اين مراكز و همچنين سفر آنها به مناطق علمياتي دوران هشت سال دفاع مقدس در قالب اردوهاي راهيان نور، فرهنگ به جا مانده از جبهه هاي حق عليه باطل را در جامعه فراگير مي كند.
امام جمعه تبريز، همرزمان شهدا را بهترين راويان روزهاي سخت نبرد هشت ساله ايران با متجاوزان بعثي دانست و افزود: تمام تلاش دشمن بر اين است كه از طريق جنگ نرم اهداف شهدا را وارونه جلوه دهد و روحيه شهادت طلبي را در بين نسل جديد از بين ببرد، اما فرزندان همان شهدا كه امروز در راستاي پيشبرد اهداف انقلاب حركت مي كنند، به پيروي از همان فرهنگ در جبهه مقاومت اسلامي نقشي جاودانه داشته و دشمن را پشت خاكريزها زمين گير كرده اند.
به گزارش ايرنا، شهيد عبدالصمد امام پناه 26 فروردين سال 1375 در جنوب لبنان و پس از هشت ماه جنگيدن، به دست صهونيست هاي غاصب به شهادت رسيد.
اين شهيد والامقام جزو نخستين شهداي جبهه مقاومت است.
3038/3071