طرح اصلاح قانون انتخابات آماده ارجاع به صحن مجلس شد

تهران-ایرنا- رییس كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها گفت: جزییات طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس در رابطه با استانی – شهرستانی شدن انتخابات در جلسه این كمیسیون بررسی و آماده ارجاع به صحن مجلس شد.

«محمدجواد كولیوند» عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا، در خصوص جلسه كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها افزود: این جلسه با حضور اعضای این كمیسیون و نمایندگان دولت و وزارت كشور، مركز پژوهش ها و شورای نگهبان برگزار شد.
وی یادآور شد: به جهت این كه هم دولت و هم وزارت كشور لایحه جامع انتخابات را به كمیسیون های دولت ارجاع داده بودند و دولت نتوانست آن را به موقع به مجلس برساند ما در مجلس طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس در رابطه با استانی - شهرستانی شدن بررسی كردیم.
كولیوند اضافه كرد: مواردی در مسیر اجرای طرح استانی و شهرستانی وجود دارد كه اگر در صحن هم رای بیاورد به هر شكل آن موارد مثل تبلیغات، هزینه های انتخاباتی و جرایم تبلیغاتی باید اصلاح شود.
نماینده مردم كرج در مجلس گفت: بنابراین در روز چهارشنبه هفته گذشته 19 دی ماه بعد از این كه كلیات طرح اصلاح قانون انتخابات در صحن مجلس تصویب شد طی نامه ای به هیات رییسه مجلس خواستار ارجاع این طرح به این كمیسیون برای بررسی جزییات و ایجاد اصلاحات مواردیاد شده، شدیم.
وی افزود: در جلسه امروز موارد تبلیغات، هزینه های انتخاباتی و جرایم انتخاباتی اصلاح و آماده برای در نوبت قرار گرفتن و بررسی در صحن مجلس شد.
به گزارش ایرنا، نمایندگان در جلسه علنی روز چهارشنبه 19 دی ماه مجلس با 155 رای موافق، 64 رای مخالف و دو رای ممتنع از مجموع 231 نماینده حاضر كلیات طرح یك فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را كه مربوط به استانی – شهرستانی شدن انتخابات مجلس است، تصویب كردند.
علی لاریجانی رییس مجلس پس از تصویب كلیات این طرح گفت: محمد جواد كولیوند رییس كمیسیون شوراها نامه ای به هیات رییسه مجلس داده و خواستار ارجاع این طرح به این كمیسیون برای بررسی جزییات و ایجاد اصلاحات در این طرح شده است.
وی در ادامه از نمایندگان ارجاع یك هفته ای این طرح به كمیسیون شوراها را برای اصلاح بعضی موارد به رای گذاشت كه نهایتا نمایندگان با 186 رای موافق، 24 رای مخالف و چهار رای ممتنع از 230 نماینده حاضر با ارجاع این طرح به كمیسیون شوراها مجلس موافقت كردند.
علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها طبق آیین نامه یك هفته فرصت دارند جزییات این طرح را در این كمیسیون بررسی كنند.
سیام**1058**1535