كسب مدال طلا توسط ورزشكاران نابینا دو برابر شده است

مشهد- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزشهای نابینایان و كم بینایان گفت: كسب مدال طلا توسط ورزشكاران نابینا و كم بینا ایران در بازیهای آسیایی جاكارتا با رشد 104 درصدی نسبت به دوره پیش این رقابتها همراه بود.

محمدرضا مظلومی روز چهارشنبه در نشست مجمع انتخاب رئیس هیات ورزشهای نابینایان و كم بینایان خراسان رضوی در مشهد افزود: این موضوع نتیجه نگاه دولت به این بخش و ورزشهای معلولان است كه قطعا توجه بیشتر به این موضوع دستاوردهای بیشتری را برای ورزش كشور به همراه خواهد داشت.
وی ادامه داد: ورزش نابینایان و كم بینایان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران شكل گرفت و رشد نمود. ورزش برای این قشر از افراد جامعه امر خاصی است كه باید به شیوه ای متفاوت به آن نگاه شود و شرایط را برایش فراهم كرد.
رئیس فدراسیون ورزشهای نابینایان و كم بینایان به وجود 9 رشته ورزشی در بخش مردان و شش رشته در بخش رنان نابینا و كم بینا اشاره و بیان كرد: پارسال 23 مسابقه كشوری برای این قشر برگزار شد كه هزینه های زیادی نیز برای فدراسیون در پی داشت. به دلیل عدم پخش تلویزیونی مسابقات نابینایان حامیان مالی تمایل زیادی به سرمایه گذاری در این بخش ندارند لذا بیشتر هزینه های این طیف از ورزشكاران باید توسط دولت و یا افراد نیكوكار تامین شود.

* خراسان رضوی میزبان شنای نابینایان
رئیس هیات نابینایان و كم بینایان خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: مسابقات شنای قهرمانی كشور در دو بخش آقایان و بانوان به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بهمن ماه آتی به میزبانی این استان برگزار می شود.
محمود باقرزاده افزود: این مسابقات در دو بخش آقایان و بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان در كلاسها و مواد مختلف كرال پشت و قورباغه برپا خواهد شد. رقابتهای مردان طی روزهای 24 تا 27 بهمن و بانوان یكم تا سوم اسفند ماه آتی برگزار می شود و هر ورزشكار می تواند حداكثر در چهار ماده انفرادی و یك ماده تیمی شركت كند.
وی پیش بینی كرد 160 شناگر مرد و 120 زن در این مسابقات شركت كنند.
رئیس هیات نابینایان و كم بینایان خراسان رضوی همچنین گفت: این هیات برای برگزاری مسابقات بهمن ماه آتی قهرمانی جودو نابینایان كشور در مشهد نیز در حال رایزنی با فدراسیون است.
نشست مجمع انتخاب رئیس هیات نابینایان و كم بینایان خراسان رضوی با شركت 15 عضو از 17 عضو آن و چهار نامزد به نامهای محمود باقرزاده، رضاحسینی، علیرضا مرتضوی پسند و وحیدنیك فرجام برگزار شد. حسین موسوی نیز در این مجمع حضور پیدا نكرد و پیش از رای گیری وحیدنیك فرجام نیز به نفع باقرزاده كناره گیری كرد. در پایان محمود باقرزاده توانست با كسب 12 رای از مجموع 15 رای ماخوذه به مدت چهار سال ریاست هیات نابینایان و كم بینایان خراسان رضوی را بر عهده بگیرد. باقرزارده از سال 1368 ریاست این مجمع را بر عهده داشته است.
3221/1858