طرح منطقه ويژه اقتصادي تربت حيدريه در دست پيگيري است

تربت حيدريه- ايرنا- فرماندار ويژه تربت حيدريه گفت: طرح توسعه شهرك صنعتي شماره دو و ايجاد منطقه ويژه اقتصادي در اين شهرستان در حال پيگيري است.

علي رستمي روز چهارشنبه در جريان بازديد از شهرك صنعتي شماره دو تربت حيدريه افزود: عمليات اجرايي طرح توسعه شهرك و منطقه ويژه اقتصادي بايد با دقت، سرعت مناسب و نظارت و هم افزايي دستگاههاي اجرايي ذيربط پيگيري شود.
وي بر لزوم فراهم كردن زيرساختهاي مناسب اين طرحها تاكيد و بيان كرد: از طرحهاي توسعه واحدهاي صنعتي و توليدي حمايت مي كنيم و بي شك از تمام ظرفيتها و امكانات موجود براي تحقق اين مهم استفاده مي شود.
فرماندار تربت حيدريه از مديران دستگاههاي اجرايي ذيربط خواست تا مسائل و مشكلات واحدهاي توليدي را در كمترين زمان با همدلي و نگاه مثبت حل و فصل كنند تا خللي در روند توليد ايجاد نشود.
وي همچنين بر لزوم شتاب در روند پرداخت تسهيلات به واحد هاي توليدي و صنعتي تاكيد و بيان كرد: در صورت تحقق اين مهم علاوه بر رفع مشكلات فرارو، فضاي توليد و اقتصاد نيز رونق مي يابد.
شهرستان تربت حيدريه داراي سه شهرك صنعتي است كه دو مورد آن در تربت حيدريه و يك شهرك نيز در بخش جلگه رخ واقع هستند.
از مجموع 68 كارگاه و واحد صنعتي فعال منطقه تربت حيدريه 26 واحد صنعتي در سه شهرك صنعتي استقرار دارند. مركز شهرستان 225 هزار نفري تربت حيدريه در فاصله 150 كيلومتري جنوب غربي مشهد واقع است.
7079/1858