تيرانداز ايلامي مدال طلاي مسابقات كشوري را كسب كرد

ايلام - ايرنا - رئيس هيات تيراندازي استان ايلام گفت: جواد فروغي عضو تيم ملي تيراندازي در مسابقات كشوري در رشته تپانچه رده سني بزرگسالان مدال طلا را كسب كرد.

كبري غياثي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: آرمينا صادقيان در رده سني نوجوانان و پوريا نوروزيان در رده سني بزرگسالان نيز در اين مسابقات مدال نقره و رتبه دوم را كسب كردند.
وي با بيان اينكه اين مسابقات در تهران برگزار شد، گفت: آرمينا صادقيان و پوريا نوروزيان در رشته تقنگ بادي موفق به كسب نشان نقره شدند.
غياثي يادآور شد: چندي پيش آرمينا صادقيان و جواد فروغي در ليگ برتر بزرگسالان رشته تفنگ بادي و تپانچه ركورد مسابقات را از آن خود كرده و موفق به كسب نشان طلاي اين رقابت ها شدند.
به گفته وي همچنين صادقيان و محمدحسين كريمي در مرحله دوم مسابقات تيراندازي سلاح هاي بادي كشور نيز موفق به كسب مدال طلا شدند.
به گزارش ايرنا، وجود تيراندازان مطرح ايلامي و كسب بيش از 200 مدال رنگارنگ در عرصه هاي ملي، بين الملي و جهاني از جمله پوريا نوروزيان از اعضاي ثابت تيم ملي كه در المپيك ريو (برزيل) افتخار پوشيدن پيراهن تيم ملي را داشت و آرمينا صادقيان از مدال آوران كشور و تيم ملي نشان از ظرفيت ورزشكاران اين استان دارد.
جواد فروغي، پوريا نوروزيان، محمد حسين كريمي و آرمينا صادقيان تيراندازان ايلامي عضو ثابت اردوها و تيم ملي هستند و تاكنون موفقيت هاي ملي، بين المللي و جهاني بسياري را براي كشور بخصوص استان ايلام كسب كرده اند.
پوريا نوروزيان تنها مرد المپيكي تيراندازي استان و دارنده سهميه تيراندازي ايران در طول تاريخ بوده و از سن نوجواني تاكنون ورزشكار اصلي و ثابت تيم ملي جمهوري اسلامي ايران است.
آرمينا صادقيان يكي از استعدادهاي درخشان تيراندازي در رشته تفنگ و كم سن ترين تيرانداز در رنكينگ جهاني با عضويت ثابت در تيم ملي مدال هاي مختلف ملي و بين المللي كسب كرده و بعنوان عضو ثابت تيم ملي ايران از سن نونهالي تاكنون به اردوي ملي دعوت شده است.
800 ورزشكار زن و مرد در استان ايلام در رشته ورزشي تيراندازي فعاليت ورزشي و مستمر دارند.
7180/6119

سرخط اخبار استان‌ها