۲۶ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۵۲
کد خبر: 83172916
۰ نفر
پایگاه های اورژانس همدان افزایش یافت

همدان- ایرنا- رییس مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی همدان گفت: پایگاه های اورژانس این استان در دولت تدبیر و امید از 40 باب به 57 باب رسیده است.

حبیب معصومی روز چهارشنبه در نشست هیات رییسه دانشگاه علوم پزشكی همدان با رییس اورژانس كشور با بیان اینكه 10 بنای جدید برای پایگاههای اورژانس این استان در حال ساخت است افزود: عملیات عمرانی ساخت 11 باب ساختمان برای استقرار پایگاه های اورژانس همدان شروع شده است.
رییس اورژانس پیش بیمارستانی همدان اضافه كرد: جذب 93 نیروی پیمانی، اضافه شدن 50 دستگاه آمبولانس به اورژانس و تدارك 220 دستگاه بی سیم دیجیتال و سایر تجهیزات شبكه ارتباطات بی سیم از دیگر فعالیت های صورت گرفته برای ارتقای خدمت رسانی به مردم است.
معصومی اضافه كرد: با توجه به توسعه و تجهیز امكانات، میزان زمان رسیدن تیم های اورژانس به بالین بیمار یا مصدوم در شهرها به چهار دقیقه و در جاده ها به هفت دقیقه كاهش یافته است.
وی از پیش بینی 15 دستگاه تله كاردیولوژی خبر داد و گفت: سخت افزار مورد نیاز اتوماسیون عملیاتی اورژانس 115 برای راه اندازی آن در بهمن امسال در نظر گرفته شده است.
رییس مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی همدان راه اندازی سامانه MCMC را از دیگر اقدامات مهم این مركز دانست و اضافه كرد: پرونده سلامت جسمی و روانی برای كاركنان اورژانس تشكیل شده و معاینات به صورت مستمر و سالانه صورت می پذیرد.
معصومی بیان كرد: گواهی نامه بهبود كیفیت iso در سال 94 دریافت شد و 20 مورد طرح پژوهشی HSR درباره موضوع های مرتبط با شرح وظایف مركز انجام شده است.
به گزارش ایرنا دكتر پیرحسین كولیوند سرپرست سازمان اورژانس كشور در سفری یك روزه در دانشگاه علوم پزشكی همدان حضور یافت.
بهره برداری از پایگاه اورژانس هوایی در محل مركز آموزشی درمانی بعثت، كلنگ زنی محل ساخت بنای ساختمان ستادی اورژانس پیش‌ بیمارستانی و مدیریت حوادث، بازدید از پایگاه در حال ساخت شهری ملایر واقع در میدان استقلال و پد فرود بالگرد بیمارستان امام حسین (ع) این شهرستان از برنامه های یك روزه این مسئول است.
همچنین در ادامه با حضور در تویسركان، محل جدید پایگاه شهری شماره 2 شهرستان تویسركان را بهره برداری كرده و از پد فرود بالگرد بیمارستان در حال ساخت قائم (عج) این شهرستان بازدید می كند.
7526/2087