دشمن بدنبال متزلزل كردن هویت دینی و مذهبی قم است

قم- ایرنا- آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت : دشمن تلاش می كند كه هویت دینی و مذهبی قم را متزلزل كند ،وظیفه ما تنها حضور در كلاس درس نیست؛ بلكه باید در برابر این موضوع همت و فكر كرد.

به گزارش مركز خبر حوزه، وی روز چهارشنبه دردرس خارج فقه در مسجد اعظم قم ،گفت: مساله بدحجابی یكی از فاجعه های بزرگی است كه امروز در ایران به وجود آمده و در حال عادی شدن است؛ این مساله در قم نیز وجود داشته و در حال گسترش است .
وی افزود: بدحجابی حركتی طاغوتی است و انقلاب به دنبال رفع مباحث طاغوتی بوده است و نباید شاهد گسترش آن در جامعه باشیم.
این مرجع تقلید اظهار داشت: دراین راستا دشمن تلاش می كند كه هویت دینی و مذهبی قم را متزلزل نماید و وظیفه ما منحصر در حضور درس نیست؛ بلكه باید در برابر این موضوع همت و فكر كرد.
آیت الله نوری همدانی در ادامه گفت: مردم باید مطالبه گر بوده، اجتماع را حفظ كرده و نظام را به وجود بیاورند؛ باید با عقل و هوش خود فضای اجتماع را اسلامی نموده و معروف ها حاكم و منكرها متروك است.
وی با اشاره به اینكه امر به معروف و نهی از منكر از مسائل بسیار مهم اسلامی است، ابراز داشت: در 10 جای قرآن از امر به معروف و در 10 جا از نهی از منكر سخن به میان آمده است كه نشان از اهمیت این موضوع می باشد.
وی یكی از منكرات جامعه را بدحجابی دانست و تصریح كرد: همانطور كه رهبر معظم انقلاب چند روز گذشته فرمودند، برخی به دنبال آن هستند كه هویت دینی را از قم سلب نمایند؛ چرا كه قم آشیانه اهل بیت(ع) بوده و مركز تعلیم، تعلم و تبلیغات اسلامی است.
/2085/ 6133/