برترين هاي جشنواره هنرهاي تجسمي عجب شير معرفي شدند

مراغه - ايرنا - پنجمين جشنواره هنرهاي تجسمي آذربايجان شرقي به ميزباني عجب شير با معرفي نفرات برتر و تجليل از آثار برگزيده پايان يافت.

به گزارش ايرنا، رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي عجب شير روز چهارشنبه در مراسم اختتاميه اين جشنواره اظهار داشت: آثار ارسال شده به پنجمين جشنواره هنرهاي تجسمي شهرستان عجب شير از بعد كمي و كيفي نسبت به سال گذشته به صورت قابل توجهي ارتقا يافته است.
فرهاد جبارپور افزود: 200 اثر به دبيرخانه جشنواره از ٦٠ هنرمند شهرستان هاي آذربايجان شرقي ارسال شده بود كه از سوي داوران ارزيابي و نفرات برتر انتخاب شدند.
وي اظهار داشت: اين جشنواره با موضوع اقتصاد مقاومتي، فرهنگ ايراني و اسلامي، فرهنگ ايثار و شهادت، حجاب و عفاف، نماز و نيايش و مناطق گردشگري عجب شير به صورت استاني برگزار شد.
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي عجب شير با اعلام اينكه اين جشنواره در دو بخش نقاشي و خوشنويسي و صنايع دستي برگزار شد افزود: در بخش جانبي نيز نمايشگاهي با محوريت هنرهاي سنتي شامل از قلم زني، حكاكي، نقاشي روي سفال و مينا كاري داير بود.
براساس راي داوران اين جشنواره، در رشته نقاشي فرزانه ديباجي از عجب شير، ندا اشرف زاده و سولماز موسويان پور هر دو از بناب اول تا سوم شدند و صفا قوامي و ليلا رشيدي و احمد نيك منظر هر سه از تبريز، فريده امير نقوي از مراغه، سميه رشيدي، مريم موسوي و نازيلا خليلوند هر سه از بناب و جلال الدين پيراني از تبريز و مهتاب جنتي به عنوان نفرات قابل تقدير انتخاب شدند.
در رشته خوشنويسي خط نستعليق نيز علي طوفاني و شهريار روزي طلب هر دو از مراغه نفر اول و دوم و حسين ولي زاده از عجب شير به عنوان نفر سوم شناخته شدند.
در رشته خوشنويسي خط شكسته نستعليق نيز امير دانش مراغي و عليرضا بخشي هر دو از مراغه، مريم صلاحي و مريم مزاجي هر دو از بناب و امير لطفي از عجب شير به ترتيب به عنوان نفرات اول تا پنجم انتخاب شدند.
در بخش جنبي و در رشته صنايع دستي، الهه عابدي، رويا مظفري، معصومه سعيدي، معصومه ساجدي به عنوان نفرات برتر معرفي شدند.
شهرستان عجب شير با 71 هزار جمعيت در 98 كيلومتري جنوب غرب تبريز مركز آذربايجان شرقي واقع است.
3077/7485