۲۵ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۶:۰۴
کد خبر: 83172016
۰ نفر
بسته سفر با همكاری بخش خصوصی آماده می‌شود

تهران- ایرنا- معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از تنظیم بسته سفر با قیمت مناسب با همكاری بخش خصوصی خبر داد.

ولی تیموری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره به این كه گردشگری داخلی به شدت فصلی شده است، گفت: تمركز بیشتر سفرهای داخلی، به روزهای عید نوروز و تابستان محدود شده است.
وی افزود: این در حالی است كه در بیشتر فصول، مناطق دارای جاذبه‌های توریستی از حضور گردشگری خالی است.
تیموری گفت: برای رفع این مشكل با هتل‌داران و حتی ایرلاین‌ها رایزنی كردیم تا با تهیه بسته‌ای (تور) مسافرتی به جذب گردشگر بپردازیم.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی افزود: از هتل‌داران خواستیم در روزهایی كه اتاق های هتلشان خالی از مسافر است با كم كردن دامنه سود، به جذب گردشگر كمك كنند؛ همچنین از ایرلاین ها نیز در خواسته‌ای مشابه داشتیم.
وی با بیان این كه با همكاری آژانس‌های مسافرتی در صدد آماده كردن این بسته مسافرتی هستیم، افزود: یكی دیگر از ویژگی های این تورها حضور راهنماست؛ این افراد كارشناس با شناخت كافی از منطقه گردشگری و با توجه به مدت اقامت مسافران و نزدیكی و دوری آنها به مناطق گردشگری، سفری جذاب برای مسافران تدارك می‌بینند.
تیموری از موافقت بانك‌ها به ارائه تسهیلات مالی برای كمك به آژانس ها برای اجرایی شدن آن نیز خبر داد و گفت: هم اكنون در حال هماهنگی‌های نهایی با آژانس‌ها برای ارائه هرچه بهتر این بسته ها هستیم.
وی درپاسخ به این پرسش كه آماده شدن نهایی و اعلام چه زمانی است، گفت: هماهنگی بین بیش از 4 هزار و 500 آژانس مسافرتی زمان می برد ولی قطعا اعلام این زمان پیش از سفرها نوروزی و بزودی انجام خواهد شد.
فراهنگ**3377** 9053