خانواده های دارای سرپرست مرگ مغزی اهدا كننده، حمایت می شوند

تهران- ایرنا- معاون حمایت و سلامت خانواده كمیته امداد از امضای تفاهم‌نامه با انجمن اهدای عضو ایرانیان خبر داد و گفت: خانواده‌ های نیازمندی كه سرپرست آنان دچار مرگ مغزی و اهدای عضو شده است، از خدمات حمایتی كمیته امداد برخوردار می‌ شوند.

به گزارش ایرنا از كمیته امداد، فاطمه رهبر روز سه شنبه با تشریح جزییات تفاهم‌ نامه میان كمیته امداد و انجمن اهدای عضو ایرانیان افزود: این تفاهم ‌نامه با هدف ارائه خدمات به خانواده‌ های نیازمند در حوزه اهدای عضو و ترویج فرهنگ از خودگذشتگی و ایثار در نجات جان انسان ها به انجام رسیده است.
وی ادامه داد: بر اساس این تفاهم‌نامه، كمیته امداد متعهد شده است خدمات حمایتی خود را به خانواده‌های نیازمند واجد شرایطی كه سرپرست آنان به دلیل مرگ مغزی عضوی را اهدا كرده یا سرپرست خانوار گیرنده عضو است، به صورت تك یا چند خدمتی، موردی و زمان‌ دار ارائه دهد.
معاون حمایت و سلامت خانواده كمیته امداد، فراهم كردن زمینه آموزش مهارت‌ های فنی و حرفه‌ای به منظور اشتغال اعضای خانواده‌ های نیازمند در حوزه اهدای عضو را از دیگر موارد همكاری میان كمیته امداد و انجمن اهدای عضو ایرانیان دانست و خاطرنشان كرد: افراد مشمول در این طرح، از تسهیلات قرض‌ الحسنه اشتغالزایی و كاریابی برخوردار می‌شوند.
وی ارائه خدمات مشاوره حقوقی و معاضدت قضایی برای این خانواده‌ها را از جمله خدمات پیش‌بینی شده اعلام كرد و گفت: علاوه بر این، بر اساس تفاهم‌نامه با انجمن اهدای عضو ایرانیان، امكان بهره‌گیری از بیمه‌های اجتماعی و درمانی برای خانواده‌های نیازمند در حوزه اهدا و دریافت عضو كه فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای هستند، فراهم شده است.
رهبر گفت: همكاری با انجمن اهدای عضو ایرانیان در ایجاد زمینه‌سازی فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی برای نجات جان انسان‌ها از طریق اهدای عضو در بین كاركنان و عموم مردم، به صورت برگزاری كارگاه‌های آموزشی و غرفه‌های صدور كارت اهدای عضو از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در این تفاهم‌نامه است.
معاون حمایت و سلامت خانواده كمیته امداد افزود: در مقابل، انجمن اهدای عضو ایرانیان متعهد شده است نسبت به پوشش خدمات برای بیماران نیازمند پیوند عضو معرفی شده از سوی كمیته امداد در چارچوب قوانین وزارت بهداشت اقدام و تلاش همسو با كمیته امداد برای توانمندسازی خانواده‌های نیازمند را در دستور كار قرار دهد.
اجتمام* 7268*1834

سرخط اخبار جامعه