۲۵ دی ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۰۳
کد خبر: 83171684
۰ نفر
86 رسانه جدید پروانه فعالیت گرفتند

تهران- ایرنا- دبیر هیات نظارت بر مطبوعات از صدور مجوز انتشار‌ 86 رسانه مكتوب و الكترونیك با حضور اعضای این هیات خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات، سید علاالدین ظهوریان با اشاره به جزئیات نشست اعضای هیات نظارت بر مطبوعات گفت: در این نشست شماری از تقاضاهای صدور مجوز نشریات مورد بررسی قرار گرفت كه طی آن با صدور مجوز برای 86 رسانه موافقت شد.
دبیر هیات نظارت بر مطبوعات همچنین با اشاره به درخواست های رسیده در مورد تغییر وضعیت رسانه ها، اظهار داشت: اعضای هیات با تغییر وضعیت 25 رسانه موافقت كردند.
به گزارش ایرنا، رسانه های الكترونیك، مكتوب، مجازی و پایگاههای خبری از جمله رسانه هایی هستند كه برای آنها مجوز فعالیت صادر شده است.
ارائه مجوز در دولت های یازدهم و دوازدهم روند سریع تری به خود گرفته بطوریكه فاصله زمانی صف انتظار به كمتر از شش ماه كاهش یافته و هر ماه با توجه به تشكیل جلسات مستمر با حضور تمامی اعضا و شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سیر صعودی به خود گرفته است.
تمامی مراحل درخواست و ثبت رسانه و مطبوعات در راستای سیاست دولت، بصورت الكترونیكی و بدون نیاز به حضور افراد انجام و پیگیری می شود.
هیات نظارت بر مطبوعات در مجموع طی سال 96 برای بیش از 380رسانه اعم از مكتوب، الكترونیك و پایگاههای خبری و سایت ها مجوز فعالیت صادر كرده است.
اسامی رسانه های مجوز گرفته و تغییر وضعیت شده اكنون در سایت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به آدرس http://press.farhang.gov.irقابل مشاهده است.
فراهنگ ** 1355 ** 9053