۲۵ دی ۱۳۹۷،‏ ۳:۰۴
کد خبر: 83171075
۰ نفر
مجتهد: فروش مشروبات الكلی در عربستان آزاد می شود

تهران- ایرنا- افشاگر پشت پرده خاندان سعودی روز دوشنبه فاش كرد؛ «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در هفته های آتی، دستوری مبنی بر صدور مجوز فروش مشروبات الكلی، فعالیت علنی كازینوها و قمارخانه ها در عربستان صادر می كند.

به گزارش ایرنا، مجتهد در ادامه توئیت افشاگرانه خود، نوشت: مرحله بعدی برنامه اصلاحات بن سلمان شامل صدور مجوز فروش و مصرف مشروبات الكلی می شود؛ ابتدا در مرحله نخست این كار در هتل های مجلل و سپس در رستوران ها مجاز می شود.
مجتهد ادامه داد: همچنین بن سلمان دستور تأسیس كلوب های شبانه به مفهوم غربی آن و نیز باز شدن كازینوها و قمارخانه ها را صادر خواهد كرد.
این افشارگر و فعال توئیتری نوشت: برخی البته اعلام می كنند كه در زمان حاضر نیز مشروبات الكلی در بعضی هتل‌ها به صورت غیر رسمی فروخته می‌شود و كلوب‌های شبانه هم وجود دارد، اما به صورت غیر علنی؛ و قرار است (از این به بعد) این مسایل جنبه قانونی و رسمی و حمایتی پیدا كند.
درست یكسال پیش بود كه منابع خبری آگاه اعلام كردند، بزودی بخشنامه ای از دیوان سلطنتی سعودی با امضای محمد بن سلمان صادر می‌شود كه ولیعهد، ورود شراب به عربستان بنا بر شروطی را مجاز اعلام می كند.
در آن زمان اعلام شد كه آزادی ورود مشروبات الكلی به عربستان مشروط بر این خواهد بود كه تنها به اتباع خارجی فروخته شود و شهروندان سعودی اجازه خرید را نخواهند داشت.
به گفته تحلیلگران، این اقدام پس از آن صورت می گیرد كه بن سلمان در صدد است وجهه خود را كه در پی قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی در محافل بین المللی به ویژه غربی از دست داده، ترمیم كند؛ اقداماتی كه سازمان های حقوق بشری آن را تنها اصلاحات نمایشی می دانند.
شبس**9363**1859

سرخط اخبار جهان